Kauno istorijos konferencijoje – dvarų reikšmė

1557

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Humanitarinių mokslų fakulteto (HMF) Kauno istorijos centras, tęsdamas 1996 m. užgimusią ir du dešimtmečius gyvuojančią Kauno istorijos mokslinių konferencijų tradiciją, 2016 m. gegužės 19 – 20 dienomis organizuoja jau 20-ąją Kauno istorijos konferenciją tema „Dvaras Kauno mieste ir regione: artimas ir tolimas pasaulis“.

20-oji konferencija įprasmina užgimusius ir du dešimtmečius vykdomus Kauno miesto ir regiono istorijos tyrimus, kurie neabejotinai prisideda prie miestietiškos kauniečių tapatybės formavimo. Kauno istorijos centro plėtojami moksliniai tyrimai per du dešimtmečius sutelkė unikalią tyrinėtojų bendruomenę. Šios bendruomenės moksliniai darbai publikuojami tęstiniame akademiniame leidinyje „Kauno istorijos metraštis“. Praėjusių metų pabaigoje išleistas penkioliktas šio metraščio tomas.

Jubiliejinė konferencija skirta Kauno miesto ir regiono dvarų ir dvarelių istorijai. Kauno miestas per daugiau negu šešis šimtmečius trunkančią istoriją nuolatos plėtėsi, tokiu būdu į jo teritoriją pateko įvairūs aplink Kauną buvę dvarai ir dvareliai. Kauno miesto teritorijoje tyrinėtojai suskaičiavo net apie 30 buvusių dvarų ir palivarkų sodybų. Daugelis jų gerokai nukentėjo nuo laiko ir žmonių poveikio. Todėl šiandien daugelis jų jau prarado savo reprezentatyvumą arba visai išnyko.

Konferencijoje siekiama ne tik prisiminti Kauno dvarų ir dvarelių reikšmę miesto ir regionų gyvenime, bet ir pažvelgti į jų kasdienybę, savininkų, dvarų statybos ir sunykimo istorijas. Tarp tyrinėjamų temų – Raudondvario dvaro kasdieninis gyvenimas ir šventės, Mykolo Kazimiero Radvilos, vadinamo Žuvele, viešnagės Kaune XVIII a. pirmoje pusėje, Kauno benediktinių Petrašiūnų dvarelis ir t.t.

Konferencijos organizatoriai kviečia miesto ir regiono bendruomenę bei svečius ir į Kauno miesto Rotušėje gegužės 17 d. atidaromą Mečislovo Jaloveckio akvarelių parodą „Vidurio Lietuvos dvarai“ bei mokslinę apskritojo stalo diskusiją „Dvaras ir miestas Lietuvoje 1919–1940 m.: kultūra, tradicija, modernybė“. Diskusiją moderuoja dr. Rimantas Miknys (Lietuvos istorijos institutas). Diskusijoje dalyvauja: dr. Dangiras Mačiulis (Lietuvos istorijos institutas), dr. Dalė Puodžiukienė (Kauno technologijos universiteto Architektūros ir statybos institutas), Diana Varnaitė (Kultūros paveldo departamentas), Arūnas Svitojus (Lietuvos pilių ir dvarų asociacija), Mindaugas Šventoraitis (Babtyno-Žemaitkiemio dvaras), Snieguolė Navickienė (VšĮ Radondvario dvaras), Rūta Černiauskienė (Kauno rajono savivaldybė), prof. dr. Jonas Vaičenonis (Vytauto Didžiojo universitetas).

Konferencijos programa

Kvietimas 2016.05.19-20

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus