Kauno istorijos konferencijoje – apie švietimo raidą

Balandžio 24–25 dienomis Vytauto Didžiojo universitete vyko 18-oji mokslinė Kauno istorijos konferencija „Švietimas ir mokslas Kaune“, kurią organizavo VDU Humanitarinių mokslų fakulteto Kauno istorijos centras, Istorijos katedra ir Humanitarinių mokslų fakulteto klasteris „Lietuvos miestų tarpdalykiniai tyrimai“.

Konferencija „Švietimas ir mokslas Kaune“ buvo skirta VDU atkūrimo 25-mečiui paminėti. Pirmosios Nepriklausomos Lietuvos Respublikos laikotarpiu Kaune įkurtas universitetas buvo unikalus savo laisva dvasia, gyvu, betarpišku profesūros ir studentų bendravimu, aktyviu ir įdomiu visuomeniniu gyvenimu, puoselėjamu bendruomeniškumo jausmu. Universitete studijavo bei dėstė dauguma žymių to meto intelektualų, aukščiausių Lietuvos pareigūnų, valstybės veikėjų. Čia užsimezgė žymiausi pirmosios nepriklausomybės moksliniai ir kultūriniai sąjūdžiai.

1950 m. beveik keturiasdešimt metų tarpukariu Kaune veikusi aukštoji mokykla buvo uždaryta sovietų valdžios sprendimu. Nepaisant to, VDU akademinė tradicija ne tik išliko, bet ir toliau ilgus dešimtmečius iki valstybingumo atkūrimo vystėsi išeivijoje. 1989 m. balandžio mėnesį Vytauto Didžiojo universitetas buvo atkurtas bendromis Lietuvos ir išeivijos mokslininkų pastangomis. Tuo metu jis tapo pirmąja šalyje autonomiška aukštąja mokykla.

Konferencijoje buvo nagrinėjama įvairiapusė švietimo raida Kaune nuo švietimo užuomazgų iki šių dienų. Mokslininkai bei tyrinėtojai pristatė įvairiausius Kauno istorijos mokslinius tyrinėjimus, dėmesį skirdami tiek senajai istorijai, tiek ir naujausiesiems laikams, nagrinėdami švietimo istorijos bei kitas temas. Pranešimų tekstus numatoma publikuoti „Kauno istorijos metraštyje“.

Konferencijos programa