Kaune vyks tarptautinis šokio festivalis „Aura’22“

Baigiantis rugsėjui savo pradžią skelbs jau dvidešimt antrus metus skaičiuojantis tarptautinis šokio festivalis „Aura’22“. Rugsėjo 27–30 dienomis pagrindinėse Kauno miesto erdvėse festivalis publikai pristatys choreografus ir trupes iš Norvegijos, Prancūzijos, Izraelio, Austrijos, Portugalijos bei bendrą lietuvių-olandų projektą.

Festivalio metu Kauno šokio teatras „Aura“ kartu su VDU Šiuolaikinių menų katedros studentais pristatys judesio, šviesų ir muzikos performansą „Sonus.lux.unum“. Pagrindinis performanso uždavinys – ieškoti sąsajų tarp  fizikinių reiškinių  ir materijos, kuri  gali būti suprantama dvejopai – sutapatinant šį terminą su konkrečia medžiaga arba objektyvia realybe, egzistuojančia nepriklausomai nuo mūsų ir veikiančia mūsų pojūčius.

Susijungiant šviesos ir garso fizikiniams fenomenams, realiu laiku generuojami abstraktūs vaizdai, formos taps lygiaverčia medija šokiui, kuris sensorių pagalba įprasmins judesių bei vaizdų tiesioginį ryšį ir interaktyvumą. Šiuolaikinis šokis virs grandimi, jungiančia gamtą ir medijas. Sujungus kelias skirtingas medijas performansas virs eksperimentiniu reiškiniu, kuris suteiks galimybę prisiliesti prie neatskiriamos gamtos ir fizikinių reiškinių sintezės, suprasti ją kaip vieną konstruktą bei atrasti naujas interpretacijas.

Daugiau informacijos apie kitus tarptautinio šokio festivalio „Aura’22“ renginius rasite festivalio svetainėje.