Kaune veiks nauja progimnazija

2951

Laikinosios sostinės švietimo įstaigos bendradarbiaus glaudžiau – Kauno „Atžalyno“ vidurinė mokykla bus reorganizuota į Vytauto Didžiojo universiteto „Atžalyno“ progimnaziją, taip pridedant dar vieną grandį prieš jau veikiančią VDU „Rasos“ gimnaziją ir patį universitetą.

Bendradarbiavimo sutartis tarp mokyklos ir universiteto buvo pasirašyta trečiadienį VDU rektorato posėdžio metu. Susitarimu šalys sieks aktyvaus bendradarbiavimo, socialinės partnerystės ir abiems pusėms naudingų tikslų. Tikimasi, kad artimesni ryšiai padės moksleiviams geriau susipažinti su universiteto siūlomomis galimybėmis.

„Tai leis moksleiviams daug anksčiau pamatyti, kas yra universitetas – o tai tikrai ne vien studijos, studentai ir dėstytojai, bet ir gyvenimo būdas, kitoks gyvenimas, kurį kuriame drauge“, – prieš sutarties pasirašymą paaiškino VDU rektorius prof. Zigmas Lydeka.

DSC_6890

Naujas bendradarbiavimo trikampis

Universitetas mokyklos atstovams teiks konsultacijas, skirtas moksleivių ugdymo stiprinimui humanitarinių, socialinių mokslų ir menų srityse, padės tobulinti kvalifikacijas, kvies mokyklos bendruomenės narius prisidėti prie tyrimų studentų baigiamuosiuose darbuose, teiks dalykinę, metodinę paramą pedagogams ir kitaip sieks tvirtinti ryšius tarp būsimos progimnazijos, gimnazijos ir VDU.

„Atžalyno“ direktorė Nijolė Jukštienė pabrėžė, kad bendradarbiavimas su universitetu vyko jau anksčiau – nuosekliai siekta ryšius paversti į Kaune iki šiol neegzistavusį bendradarbiavimo trikampį tarp progimnazijos, gimnazijos ir universiteto.

„Penkiolika metų turėjome vyresnius brolius, o dabar turėsime ir jaunėlius – labai tuo džiaugiamės“, –  sakė sutarties pasirašyme dalyvavęs „Rasos“ gimnazijos direktorius Artūras Sakalauskas.

DSC_6968

Muziejai – ne tik nuobodūs stendai

Posėdyje universitetas taip pat pasirašė bendradarbiavimo sutartį ir su Kauno IX-ojo forto muziejumi. Pagrindinis užmegztų ryšių tikslas – aktyvus bendradarbiavimas Lietuvos valstybės istorijos paveldo populiarinimo srityje, bendrų renginių organizavimas, dalyvavimas istorijos paveldo populiarinimo projektuose, mokytojų ir mokinių konsultacijos ir kita šalių bendra veikla.

„Yra susiformavęs stereotipas, kad muziejai yra tik eksponatų saugyklos, nuobodūs stendai ir anotacijos. Turime keisti tą požiūrį – todėl einame į visuomenę, ieškome partnerių. Būtent akademinė bendruomenė yra pats tinkamiausias partneris einant šiuo keliu“, – sakė IX-ojo forto muziejaus direktorės pavaduotojas Marius Pečiulis.

DSC_6905

Premija – įpareigojanti pradžia

Rektorate vykusiame susitikime buvo ne tik pasirašomos sutartys – taip pat buvo apdovanotos VDU absolventės Giedrė Samuolienė ir Akvilė Viršilė, pelniusios Lietuvos mokslo premiją už darbą mokslininko Pavelo Duchovskio grupėje rengiant ciklą „Augalų fiziologijos tyrimai: raidos, streso, produktyvumo ir kokybės valdymas“.

„Daug kam tokia premija yra viso gyvenimo darbų įvertinimas. Šiuo atveju, daliai mūsų kolektyvo tai yra įpareigojanti pradžia“, – pažymėjo G. Samuolienė, VDU baigusi biologijos bakalauro ir cheminės analizės magistrantūros studijas.

A. Viršilė, taip pat VDU biologijos bakalaurė ir cheminės analizės magistrė, padėkojo universiteto dėstytojams, mokslininkams už pagalbą, tarp jų – ir baigiamųjų darbų vadovui prof. Audriui Maruškai.

„Mūsų komandos ryšys, patirtis, žinios susiliejo su jaunatviškomis idėjomis, naujų žinių siekimu ir taip premija tapo galimybe. Noriu padėkoti alma mater už žinias, suteikusias laisvę, pasitikėjimą. Dar labiau ačiū už įvertinimą, kuris tikrai suvirpino širdį – tikimės, kad tai dar labiau atvers kelius“, – sakė premijos laureatė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.