Kaune koncertuos spalvingiausia pop roko grupė iš Niujorko

2273

Balandžio 26 d., ketvirtadienį, 20 val. JAV ambasados Amerikos centras kartu su Vytauto Didžiojo universitetu pakvies į ypatingą renginį VDU Menų fakulteto Šiuolaikinių menų katedroje (Vytauto pr. 71) – toleranciją, pakantumą, liberalumą ir žmonių teises palaikantį bei socialinį aktyvumą skatinantį koncertą, kuriame pasirodys žvaigždės, „Emmy“ ir BMI apdovanojimų laureatės, iš JAV – grupė „BETTY“. Renginys – nemokamas.

Prieš koncertą, 14 val. „Vero Cafe@VDU“ (S. Daukanto d. 28, Ia.) grupės narės susitiko su studentais ir dalyvavo neformalioje diskusijoje „Muzika – tolerancijos kalba“ (angl. Aspiring to Tolerance Through Music), kurią moderavo doc. Rytis Bulota.

Universitete lankėsi trys labai charizmatiškos damos iš svajonių miesto Niujorko: „BETTY“ vokalistė Elizabeth Ziff, bosistė Alyson Palmer ir violončelininkė Amy Ziff. Šios atlikėjos gyvybingos, linksmos, tiesmukos ir spinduliuojančios nepaprastą energiją. Jų pasirodymai aštrūs, dainų tekstai – provokuojantys, o punk-pop melodijos prikausto dėmesį vos jas išgirdus. Už unikalumą damos jau atsiėmė du „Emmy“ ir du BMI apdovanojimus.

Kritikų atsiliepimai apie „BETTY“ merginų kūrybą – vaizdingi ir neslepiantys susižavėjimo. Amerikiečių dienraštis „Washington Post“ grupės muzikoje įžvelgė „felinišką siurrealių ir kasdieniškų elementų darną“, tuo tarpu žurnalas „Newsweek“ muzikantes gyrė už „aštrius pasirodymus, greitai įsimenančias pop punk melodijas ir saldžiarūgščius dainų žodžius“.

„BETTY“ narės moko pasaulį tolerancijos, jos kitokios ir labai talentingos. Jų muzika ir dainų tekstai atlieka ne tik estetinę funkciją, bet ir pasitarnauja kaip įtaigi socialinio sąmoningumo ir tolerancijos priemonė – tai yra būdas kalbėti apie aštrius žmogaus teisių klausimus, galios visuomenėje svertus ir moterų bei merginų vaidmenį šiame kontekste.

Nenuostabu, kad jos tokios – „BETTY“ kelias į pasaulinę šlovę buvo itin spalvingas.

1986-aisiais groti pradėjusios merginos pirmą kartą susitiko Vašingtone. Unikalios trijulės skambesys ir išskirtiniai dainų tekstai kaipmat suvirpino tenykščių alternatyvios muzikos gerbėjų širdis. Jau karjeros pradžioje „BETTY“ garsėjo kaip grupė, ginanti moterų teises ir skleidžianti  toleranciją įvairiuose socialiniuose sluoksniuose.

Pirmąjį didelį koncertą Elizabeth, Alyson ir Amy surengė 1987-aisiais. Po šio pasirodymo joms atsivėrė kur kas platesnės durys, todėl dar po metų grupė persikėlė į Niujorką. Čia gimė debiutinis „BETTY“ albumas „Hello, BETTY!“.

Laikui bėgant, atsirado poreikis ir gausesniam akompanimentui. Taip prie grupės prisijungė gitaristas Tony‘is Salvatore ir būgnininkas Mino Gori.

Svarbu paminėti, kad „BETTY“ atlieka reikšmingą vaidmenį ne tik muzikoje,  bet ir televizijoje. Merginos yra puikiai pažįstamos tokių televizijos laidų ir serialų kaip „Encyclopedia“, „Real Sex“, „The L Word“ ir „Weeds“ žiūrovams.

Negana to, 2002-aisiais „BETTY“ pasirodė muzikiniame teatro šou „BETTY rules“, kurį režisavo Rentas Michaelis Greifas. Miuziklas „Ziper“ teatre buvo rodomas ištisus 9 mėnesius, o bilietai į jį buvo išgraibstomi likus dar kelioms savaitėms iki pasirodymo.

Turbūt dėl savo ryškumo ir populiarumo „BETTY“ prekinis ženklas šiandieniniame pasaulyje yra beveik toks pat garsus kaip grupių „KISS“ ar „The Rolling Stones“.

„Tapkime pakantesni vieni kitiems skambant muzikai!“, – kviečia organizatoriai.

Daugiau informacijos apie „BETTY“ galima rasti grupės tinklalapyje ir socialiniame tinkle „Facebook“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus