Kaune įvyko jau antrasis žinių apie Lenkiją turnyras

3690

Vasario 13 d. Lenkijos Respublikos ambasada Vilniuje kartu su VDU Adomo Mickevičiaus lenkų kalbos ir kultūros klubu jau antrą kartą Kaune organizavo pramoginio tipo turnyrą „Intelektų mūšis – žinios apie Lenkiją“, kuris suteikė galimybę ne tik sužinoti daug įdomių faktų ir pasitikrinti savo žinias apie kaimyninę šalį, bet ir laimėti prizų.

2014 m. turnyro formulė – keturi konkursai keturiuose Lietuvos miestuose. Dvi kiekvieną konkursą laimėjusios komandos bus pakviestos dalyvauti finaliniame turnyre, kuris vyks birželio mėnesį Vilniuje. Finale komandos susirungs dėl pagrindinio prizo – trijų dienų kelionės į tris Lenkijos miestus – Gdanską, Gdynę, Sopotą. Laimėjusiai komandai bus įteikti ir bilietai į šiuose miestuose vyksiantį muzikos festivalį „Open’er“.

„Intelektų mūšio“ klausimai buvo susiję su Lenkijos istorijos, kinematografijos, politikos, kultūros ir sporto temomis. „Kelintais metais Lenkijoje buvo įsteigta Lietuvos diplomatinė atstovybė?“, „Kokiame Lenkijos mieste yra A. Baranausko gatvė?“, „Kuriais metais buvo pakrikštyta Lenkija?“, „Kelintas draugiškų santykių tarp Lietuvos ir Lenkijos metines švesime šiemet?“ – tai tik keletas iš daugelio klausimų, kurie buvo užduoti turnyre.

Turnyras Kaune buvo surengtas jau antrą kartą – jame dalyvavo aštuonios komandos. „Intelektų mūšio“ tikslas – praplėsti dalyvių žinias apie Lenkiją. Dalyvių nuomone, klausimų įvairovė ir renginio idėja suteikė puikią progą pagilinti bendras žinias apie Lenkijos ir Lietuvos istoriją, sužinoti naujų faktų.

Kviečiame žiūrėti Malgorzatos Mozyro (malgorzata.mozyro@msz.gov.pl) fotoreportažą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.