Kaunas, Lietuvos akademinė sostinė, „artes liberales“ žvilgsniu

VDU bendruomenė Kauno miestui dovanoja dar vieną gražią iniciatyvą  – leidinį „Kauno atradimai“. Tai kitoks, Vytauto Didžiojo universiteto studentų, dėstytojų bei profesorių žvilgsnis į miestą: asmeniški pasakojimai, pristatantys svarbiausius miesto istorijos, universitetinės kultūros, meno, architektūros, fotografijos, teatrinio bei literatūrinio gyvenimo momentus ir kviečiantys atrasti juos šių dienų Kaune. Leidinyje taip pat rasite informatyvų 100 lankytinų objektų Kaune gidą bei žemėlapį.

Dažna šalis turi vieną ar kelis jaukius miestus, kurie išaugo, suklestėjo juose įsikūrus universitetams. Ir šiandien šie miestai traukia savo išskirtinai kūrybine, jaunatviškumu pulsuojančia akademine atmosfera, intelektualumo aura. Jungtinėje Karalystėje tokiu akademinės dvasios perlu laikomas Oksfordas, Italijoje – Bolonija, Lenkijoje – Krokuva, Estijoje – Tartu. Svarbų mūsų šalies istorijos tarpsnį buvęs laikinąja sostine Kaunas gali būti vadinamas akademiškiausiu Lietuvos miestu.

Kaunas – šiuolaikiškas bei įdomus miestas, garsus savo intelektualia atmosfera, draugiškais žmonėmis, tarpukario istoriniu ir architektūros paveldu, turiningu kultūriniu gyvenimu, skirtingų kultūrų tradicijomis. Tai miestas, į kurį studijuoti, gyventi ir dirbti kasmet atvyksta tūkstančiai jaunų žmonių iš visos Lietuvos bei užsienio. Svečius bei turistus Kaunas patraukia savo visame pasaulyje garsiais muzikos, šokio, vizualinio meno festivaliais, netradiciniais projektais, muziejų kolekcijomis, meno galerijomis, įspūdinga įvairaus laikotarpio bei stilių architektūra.

Leidinyje „Kauno atradimai“ rasite įdomius bei uždegančius pasakojimus, pristatančius unikalią miesto istoriją (prof. Egidijaus Aleksandravičiaus str. „Kaunas istorijos vingiuose“), akademinę tradiciją bei jos ženklus (dokt. Modesto Kuodžio str. „Akademinis liberalios minties miestas“), įspūdingus architektūros (doc. Jūratės Tutlytės str. „Europietiškos tradicijos Kauno architektūroje“) bei meno (doc. Rasutės Žukienės str. „Kelionė po kultūrinius Kauno objektus“) objektus, įdomiausius fotografijos meno (dokt. Tomo Pabedinsko str. „Kaunas Lietuvos ir pasaulio fotografijos žemėlapiuose“), teatrinio (doc. Jurgitos Staniškytės str. „Teatrinis gyvenimas Kaune“) bei literatūrinio miesto gyvenimo (doc. Dalios Kuizinienės str. „Literatūrinis Kaunas“) momentus.

Kad tikrai pažintum Kauną, pajustum jo dvasią, reikia laiko ir žinojimo, kokius objektus verta aplankyti. Pirmajai pažinčiai su antruoju pagal dydį Lietuvos miestu leidinyje „Kauno atradimai“ pateikiama daugiau nei 100 nuorodų, kur minėtų lobių ieškoti.

Leidinį el. formatu rasite prisegtuke. Taip pat galite jį įsigyti „Humanito“ akademiniame knygyne (K. Donelaičio g. 52, I-ojo aukšto fojė).

Kauno atradimai 2009