Katalikų teologijos fakultete – viešos paskaitos

Balandžio 29 ir 30 d. VDU Katalikų teologijos fakultete viešas paskaitas skaitys svečiai iš Europos Tikėjimo ir visuomenės instituto ir Vilniaus universiteto.

Balandžio 29 d., antradienį, 13 val., Katalikų teologijos fakultete (Gimnazijos g. 7–101) Europos Tikėjimo ir visuomenės instituto steigėjas dr. Stephenas M. Garrethas skaitys paskaitą „Aš – tu – mes: Hans Urs von Balthasar teologinis personalizmas“. Paskaita bus verčiama į lietuvių k.

Trečiadienį, 13.45 val., fakultete (Gimnazijos g. 7–309) paskaitą „Karaliaus Alfredo Didžiojo vertimai: „Psalmynas Proza“ ir „Filosofijos Paguoda“ skaitys filologė, senosios anglų k. ir literatūros tyrinėtoja, VU Humanitarinių mokslų fakulteto dėstytoja prof. dr. Tatjana Solomonik-Pankrašova. Paskaitoje bus naudojama multimedija.

Paskaita praturtins visus, besidominčius lotynų ir anglų kalbomis, egzegeze (filologiniu senovinių tekstų aiškinimu), patristine literatūra. Renginyje aptariamai karaliaus Alfredo egzegezei įtakos turėjo graikų mistikų Pseudo-Dionizijaus Areopagiečio ir Šv. Grigaliaus Nysiečio raštai.

Maloniai kviečiame dalyvauti.