Kas mums liko iš 1863-iųjų sukilimo idealų?

Kaip padalinti Zigmanto Sierakausko ir Konstantino Kalinausko palikimą tarp lietuvių, lenkų ir baltarusių ir ar tai būtina? Kodėl XIX a. laisvės idealai aktualūs ir šiandien? Kokia turi būti Lenkijos ir Lietuvos istorinė politika ES ir ar joje yra vietos ir Baltarusijai? Kaip garbingai įamžinti 1863–1864 metų sukilimo didvyrius, kurių palaikai atrasti Vilniuje?

Į šiuos ir kitus klausimus bandys atsakyti diskusijos „Kas mums liko iš 1863-iųjų sukilimo idealų?“ dalyviai. Diskusiją organizuoja Lenkijos institutas Vilniuje, Lenkijos Respublikos ambasada Vilniuje kartu su VDU Politologijos katedra ir VDU Adomo Mickevičiaus organizacija.

Diskusija vyks spalio 25 d. (trečiadienį) 13:00 val. Vytauto Didžiojo universitete (V. Putvinskio g. 23-106). Diskusijoje dalyvaus: prof. Jonas Vaičenonis (Vytauto Didžiojo universitetas), prof. Bohdan Cywiński (Varšuvos kardinolo Stefano Wyszyńskio universitetas), dr. Tatsiana Chulitskaya (Vilniaus Europos humanitarinis universitetas), moderatorius – Simonas Jazavita (VDU).

Diskusija bus verčiama iš/į lenkų ir lietuvių kalbas.