Kamerinis orkestras surengs J. Gruodžio kūrybos vakarą

Jau šį šeštadienį, spalio 19 d., 17 val., VDU kamerinis orkestras ir Kauno valstybinis choras kviečia visus į vienos iškiliausių Lietuvos muzikinio gyvenimo asmenybių – kompozitoriaus, dirigento, pedagogo, profesoriaus Juozo Gruodžio – ir jo mokinių kūrybos vakarą, kuris vyks Kauno valstybinėje filharmonijoje (L. Sapiegos g. 5).

VDU Muzikos akademijos kamerinio orkestro meno vadovas ir dirigentas – Robertas Bliškevičius; Kauno valstybinio choro – Petras Bingelis.

Juozą Gruodį (1884–1948) pelnytai galima laikyti svarbiausia tarpukario Lietuvos muzikinio gyvenimo figūra. Tai pirmasis lietuvių kompozitorius, reguliariai kūręs simfoninę muziką. 1927 m., grįžęs iš studijų Leipcige, J. Gruodis ėmėsi vadovauti Kaune įsikūrusiai Juozo Naujalio muzikos mokyklai, kuri 1933 m. jo ir kitų to meto intelektualų dėka tapo aukštąja – konservatorija. Įkvėpimo sėmęsis lietuvių liaudies dainose, harmonizavęs daugybę senųjų sutartinių, kompozitorius išsiugdė savitą individualų stilių, išsiskiriantį aukštu profesonaliu lygiu, intelektualumu, temperamentingumu, momentalumu, ryškiais nacionaliniais bruožais.

Prestižinėje Kauno erdvėje – valstybinėje filharmonijoje – VDU kamerinis orkestras atliks Juozo Gruodžio ,,Jūros dainą“, Broniaus Kutavičiaus „Dzūkiškas variacijas“, Felikso Bajoro „Preliudą ir tokatą“, Teisučio Makačino „Koncertinį skerco“ ir Zitos Bružaitės „Vasario nakties muzika“.

Bilietai platinami Kauno valstybinės filharmonijos kasose ir „Tiketoje“. Kaina – 10, 15 Lt.