Kamerinis orkestras ir studentai atliko operą „Alčina“

Gegužės 23 d. Šv. Jurgio bažnyčioje Kaune klasikinės muzikos gerbėjų laukė ypatinga staigmena: nemokamas koncertas, kuriame buvo atlikta J. S. Bacho amžininko Georgo Frydricho Hendelio opera-pastišas „Alčina“.

Šią operą „Kauno dienų“ šventėje atliko VDU Muzikos akademijos docentės Ritos Novikaitės dainavimo klasės studentai ir VDU Kamerinis orkestras, kuriam vadovauja žinomas dirigentas, atlikėjas doc. Robertas Bliškevičius. Kūrinys pristatytas kaip vienas iš VDU rengiamo festivalio – kūrybinės laboratorijos „Avanti“ projektų.

Kaip ir garsiosios operos „Karmen“ ir „Medėja“, „Alčina“ pasakoja apie kerinčią viliokę ir į jos žabangas pakliuvusias aukas: Alčina yra burtininkė, užkerėjusi riterius ir kilminguosius, įkalinusi juos savo saloje, pavertusi žvėrimis, augalais ir akmenimis. Kai savo burtais Alčina apkerėjo Karolio Didžiojo rūmų riterį Rudžierą, šio sužadėtinė Bradamantė persirengė riteriu ir kartu su burtininku Melisu išsiruošė jo ieškoti.

Pirmą kartą ši opera buvo atlikta 1735 m. Londone, garsiajame „Covent Garden“ teatre, diriguojant pačiam G. F. Hendeliui. Vėliau „Alčina“ buvo primiršta, naujam gyvenimui prikelta jau XX-ajame amžiuje – 1928 m. Leipcige. Dabar ji nuolat atliekama garsiausiuose pasaulio operos teatruose, laikoma vienu iš G. F. Hendelio kūrybos perlų.

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą ir Alvydo Vaitkevičiaus (a.vaitkevicius@vkt.vdu.lt) videoreportažą.