Kamerinis merginų choras – Meno Festivalyje Prahoje

Jau tradicija tapęs VII-asis Tarptautinis Meno Festivalis gegužės 21 – 22 d. visus sukvietė į Čekijos Respublikos sostinę Prahą. Tarp įvairių šalių meno kolektyvų buvo galima pamatyti ir Lietuvos Respublikos vėliavą. Šalį bei Vytauto Didžiojo universitetą (VDU) šiame kasmetiniame festivalyje atstovavo VDU kamerinis merginų choras.

Centrinių Prahos aikščių bei skverų (Námesti Republiky ir Ovocnẏ Trh) scenose VDU kamerinis merginų choras atliko V. Mažintaitės „Rūta Žalioji“ ir Juozo Tallat-Kelpšos lietuvių liaudies dainas, Rihards Dubra „Laudate“, William Byrd „Memento Salutis Auctor“ kūrinius bei Mikalojaus Konstantino Čiurlionio harmonizuotą lietuvių liaudies dainą „Oj lekia, lekia gulbių pulkelis“ ir daugelį kitų kūrinių.

Festivalyje dalyvavo net devyni meno kolektyvai iš septynių skirtingų šalių: Balamando universiteto choras iš Libano, šokių grupė „Kolevka“ iš Serbijos, liaudies šokių grupė „Krakowiak“ iš Lenkijos, ansamblis „Prolet“ iš Bulgarijos, šokių grupė „Karmen“ iš Slovakijos, folkloro grupė „Dovje“ iš Slovėnijos, liaudies šokių grupė „Amatour Provincial Kielce“ iš Lenkijos, VDU kamerinis merginų choras bei liaudies šokių grupė „Vėjo malūnėlis“ iš Lietuvos.

1988 m. prof. Viktoro Masevičiaus įkurtas kamerinis merginų choras, VDU veikia nuo 1993 m.