„KafkART. Tarpmedialūs susitikimai“ renginiuose – apie F. Kafką literatūroje, kine ir fotografijoje

Spalio 19 d. VDU menų galerijoje „101“ parodos „Franzas Kafka šiuolaikiniuose menuose“ atidarymu Kaune prasidės renginių ciklas „KafkART. Tarpmedialūs susitikimai“, kurį organizuoja Vokiečių ir prancūzų filologijos katedra ir Menų fakultetas. Iki lapkričio 12 d. truksiantis ciklas, skirtas F. Kafkos ir jo kūrybos interpretacijoms vizualiniuose menuose bei literatūros ir menų tarpusavio sąsajoms, paskutinėmis spalio savaitėmis pasiūlys įdomių renginių, pažvelgsiančių į žymųjį rašytoją literatūroje, kine ir fotografijoje.

F. Kafka literatūroje

Spalio 20 d., ketvirtadienį, 17 val. menų galerijoje „101“ (Laisvės al. 53) profesorė iš Vokietijos Gertrude Cepl-Kaufmann skaitys paskaitą „Franzas Kafka meninio modernizmo kontekste“. Savo paskaitoje Diuseldorfo Heinricho Heinės universiteto profesorė G. Cepl-Kaufmann, pabrėždama F. Kafkos tekstų savitumą, apžvelgs jo kūryboje atsispindinčias bendrąsias modernizmo tendencijas ir tarpdisciplininiu požiūriu panagrinės šio rašytojo vietą ano meto meninių ieškojimuose.

Literatūros istorijoje F. Kafka pristatomas kaip iškilus Prahos literatūros, kurtos vokiečių kalba, atstovas, tačiau XX a. pradžioje Praha buvo tik viena iš modernizmo tvirtovių, o joje kurta literatūra – tik viena modernizmo literatūros praktikų. Prof. G. Cepl-Kaufmann teigimu, norint tinkamai įvertinti F. Kafkos kūrybos reikšmę, reikia plačiau aprėpti bendrą to meto kultūros horizontą.

Paskaita vyks vokiečių kalba su vertimu į lietuvių kalbą.

F. Kafka kine

Spalio 21 d., penktadienį, 17 val., menų galerijoje „101“ (Laisvės al. 53) vyks filmo „Klasiniai santykiai“ peržiūra, kurią dovanoja Vilniaus Goethe’s institutas.

Filmas „Klasiniai santykiai“ buvo pastatytas 1984 m., remiantis F. Kafkos romano „Pražuvėlis“ (dar žinomo pavadinimu „Amerika“) fragmentu. Režisieriai Jean-Marie Straub ir Danièle Huillet interpretuoja F. Kafkos pirmąjį romaną kaip fiktyvioje Amerikoje gyvenančios „kapitalistinės visuomenės alegoriją“. Filmo estetika remiasi J. M. Straub ir D. Huillet, XX a. septintojo ir aštuntojo dešimtmečių „naujojo vokiečių kino“ atstovų, avangardistiniais ieškojimais, kuriuos stipriai veikė Bertoltas Brechtas. Filmas bus rodomas vokiečių kalba su lietuviškais subtitrais.

F. Kafka fotografijoje

Spalio 25 d., antradienį, 12–17 val., menų galerijoje „101“ (Laisvės al. 53) studentai kviečiami dalyvauti fotografijos kūrybinėse dirbtuvėse „Franzas Kafka ir fotografija“, kurias ves dr. Tomas Pabedinskas. Literatūrinę kūrybinių dirbtuvių dalį apžvelgs Lina Užukauskaitė.

Renginio dalyviams bus įteiktos atminimo dovanėlės, o geriausi darbai bus eksponuojami specialiai šiam projektui skirtoje parodoje.

Daugiau apie projekto „KafkART. Tarpmedialūs susitikimai“ renginius kviečiame skaityti čia, projekto interneto svetainėje .