K. Donelaičio garbei – vargonų koncertas ir paskaita

VDU Germanistikos ir romanistikos katedra mini Kristijono Donelaičio 300-ąsias gimimo metines ir kviečia į Heidebelgo universiteto prof. Franzo Wassermano paskaitą „Dvi „Metų laikų“ interpretacijos – Haidnas ir Donelaitis“ bei vargonų muzikos koncertą „Sąskambiai – Lietuva ir Europa“.

Paskaita vyks rugsėjo 23 d., antradienį, 18 val., VDU III-iuose rūmuose (K. Donelaičio g. 52–514). Renginį papildys gausūs muzikiniai intarpai. VDU viešintis profesorius F. Wassermanas pažvelgs į Kristijono Donelaičio kūrybą per įvairių menų prizmę, sieks atskleisti bendruosius europinius literatūros ir muzikos kūrybos kontekstus.

Paskaita vyks vokiečių kalba.

K. Donelaičio garbei bus skirtas ir vargonų muzikos koncertas „Sąskambiai – Lietuva ir Europa“, kuris vyks rugsėjo 24 d., trečiadienį, 19 val., Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje (Nepriklausomybės a. 14A).

Atlikėjai – prof. Franzas Wassermannas (vargonai, Heidelbergo universitetas, Vokietija) ir Ernestas Šidiškis (klarnetas, VDU Muzikos akademija). Prof. F. Wassermannas yra ne vieną tarptautinį apdovanojimą pelniusio Heidelbergo universiteto choro „Capella Carolina“ vadovas, skaitantis paskaitas Kanados, JAV, Čilės, Italijos, Gruzijos ir Armėnijos universitetuose, rengiantis solinius vargonų muzikos koncertus. Profesorius nuolat apsuptas jaunų, muzika gyvenančių žmonių, kuriems stengiasi perteikti savo ilgametę patirtį. Kaune jis koncertuos kartu su jaunuoju klarnetininku Ernestu Šidiškiu – VDU Muzikos akademijos studentu, tarptautinių konkursų laureatu.

„Sąskambiai“ – tai įvairialypės nenutrūkstamos epochų, kalbų ir kultūrų sąsajos, šįkart perteiktos muzikos forma. Koncerto metu skambės XVIII a. Europos muzikai daugiausiai nusipelniusių šalių – Vokietijos ir Italijos – kompozitorių kūriniai, ypač pagerbiant  Johano Sebastiano Bacho kūrybos genijų, tačiau taip pat prisimenant ir mažiau žinomus kūrėjus. K. Donelaičio epochos kūrinius papildys romantizmo muzika, lietuvių klasikų M. K. Čiurlionio ir J. Naujalio kūriniai.

Pasak koncerto organizatorių, K. Donelaičio asmenybė ir kūryba puikiai atspindi įvairių tautų kaimynystę: jis svarbus ne tik lietuvių, vokiečių, bet ir visos Europos kultūrai. Be to, K. Donelaitis buvo labai kūrybiška, įvairiapusė asmenybė, studijavo laisvuosius menus, ypač muziką, tad ir jo jubiliejinius metus pažymi daugelio šalių mokslininkai bei menininkai.

„VDU Germanistikos ir romanistikos katedra itin daug dėmesio skiria lietuvių ir kitų kultūrų ryšiams puoselėti, todėl džiaugiasi, jog, bendradarbiaujant su kolegomis iš Heidelbergo universiteto ir VDU Muzikos akademijos, pavyko suburti vokiečių ir lietuvių atlikėjus. Tikimės, jog Kaune skambėsianti muzika prasmingai įsilies į bendrą K. Donelaičiui skirtų renginių kontekstą“, – sakė katedros vedėja doc. dr. Rūta Eidukevičienė.

Įėjimas į koncertą nemokamas.

Koncerto plakatas