Jubiliejinė „Moksleivių diena“ kvietė pažinti VDU

10200 9

Sausio 17 d. universitete šurmuliavo jubiliejinė „Moksleivių diena VDU“. Jau penkmetį organizuojamas renginys sulaukė ypatingo moksleivių dėmesio – jų atvyko net apie tūkstantį.

VDU III-iuose rūmuose (K. Donelaičio g. 52) vyko visa gausybė renginių – visuose šešiuose pastato aukštuose moksleiviai ir jų mokytojai atrado įdomias ir skirtingas veiklas.

Taip pat buvo pratęstas milžiniško moksleivių susidomėjimo sulaukęs renginys „Matuokis profesiją“. Atvykę VDU absolventai, įvairių sričių specialistai, pasakojo apie savo specialybes, pristatė darbo dieną, dalinosi patirtimis ir patarimais. Paskaitas skaitė teisininkas Aurelijus Majauskas, režisierė Ina Pukelytė, fotomenininkas Romualdas Požerskis, Lietuvos Caritas generalinė direktorė Janina Kukauskienė, UAB „Gintarinė vaistinė“ materialinio aprūpinimo skyriaus vadovė, UAB „Norfos vaistinė“ ir UAB „Limedika“ darbuotoja Agnė Diksaitė, marketingo konsultantė Aušra Pažėraitė, Kauno šokio teatro „Aura“ renginių vadybininkė Gintarė Masteikaitė, AB „Prudentis“ direktorius ir pagrindinis investicijų valdytojas Audrius Balaišis, LRT žurnalistas Andrius Baranovas.

Dešimties fakultetų mugė kvietė visus susidomėjusius įvairiomis specialybėmis. Renginyje kiekvienas galėjo pabendrauti su daugumos universitete veikiančių kolektyvų ir klubų nariais bei Studentų atstovybės darbuotojais. Akiratį praplėsti padėjo universiteto dėstytojai, kurie paskaitų metu šiuolaikiškai kalbėjo apie lietuvių kalbą, meno tyrus, Prancūziją, filosofiją, mnemoniką, vadovavimą ir kt.

Matas ir Dainius iš Kauno šv. Mato gimnazijos bei Gabija iš Kauno jėzuitų gimnazijos buvo pakerėti universitete vyraujančios atmosferos, laisvės pojūčio ir itin komunikabilių VDU bendruomenės narių. „Didelį įspūdį paliko visi dėstytojai, kurie labai jaunatviški, laisvai bendraujantys. Jų patarimai privertė suvokti, kaip yra svarbu įsigilinti į save ir į savo norus“, – pasakojo gimnazistai.

Tradiciškai VDU Gamtos mokslų ir Informatikos fakultetai demonstravo chemijos, biologijos, fizikos eksperimentus. VDU Karjeros centras organizavo karjeros testus, skirtus norintiems sužinoti apie labiausiai kiekvienam tinkančias profesijas. Edukologijos atstovai taip pat kvietė atlikti specializuotus testus „Aš ir karjera“.

Pačiame pastato viršuje šurmuliavo VDU Užsienio kalbų institutas, pasiūlęs pažintį su daugybe skirtingų kalbų. Moksleiviai dalyvavo įvadinėse suomių, prancūzų, lenkų, kinų, arabų, japonų ir kt. kalbų pamokėlėse. Dauguma dalyvių taip pat įsivertino savo anglų kalbos žinias atlikdami bendrųjų pasiekimų testą. Moksleiviai bendravo su „Erasmus“ studentais ir dėstytojais iš užsienio, sužinojo apie studijų mainų galimybes.

Norintys pamatyti daugiau galėjo apsilankyti VDU teatre bei miesto centre įsikūrusiame universiteto bendrabutyje.

Jubiliejaus proga renginio finalas vyko VDU didžiojoje salėje, kur su moksleiviais susitiko VDU absolventas, dabar Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubo ir arenos direktorius Paulius Motiejūnas. Jis papasakojo apie savo darbą, profesinę patirtį ir iššūkius.

„Svarbiausia žinoti, ko norite, o tada drąsiai eiti savo keliu, kurį pasirinksite. Linkiu, kad visi sėkmingai baigtumėte mokslus“, – kalbėjo P. Motiejūnas.

Pasivaišinę tortu visi patraukė link „Žalgirio arenos“, kurioje moksleivių laukė specialiai jiems parengta ekskursija. Jos metu dalyviams buvo parodytos pagrindinės arenos erdvės: didžioji salė, amfiteatras, žalgiriečių treniruočių ir treniruoklių salės. Jaunieji renginio dalyviai išgirdo įvairių įdomybių apie renginius ir koncertavusius svečius, pamatė, kur ir kaip įsikuria pasaulinio lygio žvaigždės.

Artimiausias susitikimas su Vytauto Didžiojo universiteto atstovais vyks sausio 25 d. aukštųjų mokyklų mugėje Kauno sporto halėje.

Daugiau moksleiviams aktualios informacijos – puslapyje „VDU moksleiviams“ socialiniame tinkle „Facebook“.

Renginio plakatas

Renginio programa

Daugiau informacijos

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) ir Alvydo Vaitkevičiaus (a.vaitkevicius@vkt.vdu.lt) fotoreportažus.

Jono Petronio fotoreportažas

Alvydo Vaitkevičiaus fotoreportažas

Komentarai

sim

kur būtų galima rasti tikslią programą?

Studijų informacijos centras

Sveiki, detali renginio programa pirmadienį bus patalpinta šioje naujienoje bei iki renginio išsiųsta visiems užsiregistravusiems dalyviams elektroniniu paštu.

Marija

Pirmadienis eina į pabaigą, o programos dar nėra. Ar bus ji šiandien?

Studijų informavimo centras

Sveiki, renginio programą rasite štai čia: http://www.vdu.lt/wp-content/uploads/2014/01/moksleiviuDiena-2014-programaWEB-jpg.pdf

Tomas

kur būtų galima rasti visas nuotraukas šio renginio?

VDU

Laba diena, tinklalapiui jau atrinkome visas pagrindines nuotraukas. Jei nerandate norimos nuotraukos arba turite kitų pageidavimų ar klausimų, galite kreiptis į fotografą Joną Petronį (el. paštas j.petronis@vkt.vdu.lt).

lina

Raseme su draugemis fotografui, bet niekas neatraso mums....

VDU

Laba diena, fotografas susisiekė su Jūsų kolege Sandra vidiniame tinkle „FirstClass“.

Auguste

Sveiki, o kur galima rasti žadėtas nuotraukas, kur turėjome galimybę nusifotografuoti su mokyklos baigimo apranga ir diplomais? Žadėjote įkelti į fb paskyrą, bet taip ir nesulaukėm.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.