JAV profesorius – apie kognityvinę antropologiją

796

Gegužės 8 d., trečiadienį, 17 val. VDU III-iuose rūmuose (K. Donelaičio g. 52–309) vyks VDU Socialinės antropologijos centro seminaras, kurio metu vizituojantis profesorius Victoras de Munckas (Niujorko universitetas, JAV) pristatys kognityvinės antropologijos taikymo galimybes.

V. De Muncko paskaitos tema – „How can culture be embodied and collective at the same time? Towards a new theory of culture“ („Kaip kultūra gali būti įkūnyta ir kolektyvinė tuo pačiu metu? Naujos kultūros teorijos link“).

1917 m. Alfredas L. Kroeberis uždavė klausimą – kaip 1000 individų gali tapti socialine grupe? Sociologai M. Archeris ir M. Smelseris išskiria priežastinius ir loginius ryšius – t. y., jei du žmonės elgiasi taip pat, tai dar nereiškia, kad jie ir mąsto taip pat. Tad kaip susieti kultūrą su elgesiu? R. D’Andrade ir kiti teigia, kad kultūra yra vien protinis reiškinys; Abu-Lughodas ir daug kitų antropologų sako, kad terminas „kultūra“ yra iš prigimties ideologinis ir suteikia „įšaldytas“ akimirkas, iškreipiančias kontekstualumo klampynę, kurioje gyvename. Prof. V. de Munckas paskaitoje pasitelks filosofės Margaret Gilbert, antropologo Davido Kronenfeldo ir mokslininko Douglaso R. Hofstadterio idėjas ir tyrimus, siekdamas pasiūlyti kultūros teoriją, kuri būtų tinkamas atspirties taškas siekiant išspręsti kultūros paradoksą, esantį asmenyje ir išreikštą grupėje.

Kviečiame dalyvauti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.