Jauniems žurnalistams – mokymų programa Italijoje

Ar palaikysite aukščiausius žurnalistikos standartus? Jei tikite, kad žiniasklaidoje nėra vietos rasizmui, ksenofobijai ar neapykantai, dalyvaukite spalio 13–19 d. Katanijoje (Italija) vyksiančioje jauniems žurnalistams skirtoje mokymų programoje „Reporting Diversity: an Ethical Representation of Migrants and Minorities“. Paraiškas teikti galima iki rugsėjo 4 d.

Europos populistiniai ir ekstremistiniai judėjimai, manipuliuodami žmonių baimėmis bei išankstiniu nusistatymu, surenka palaikymą savo prieštaringai politikai ekonominės krizės metu. Neapykantos kurstymas prieš nepopuliarias visuomenės grupes yra klasikinė matomumo didinimo ir balsų rinkimo strategija.

Koks yra žiniasklaidos ir žurnalistų vaidmuo tokioje aplinkoje, kai neapykantos kurstymas vis didėja? Kas turėtų nustatyti žodžio laisvės ribas? Kaip žiniasklaidos profesionalai kitose šalyse sprendžia neapykantos kurstymo ir diskriminacijos problemą?

Mokymo programoje prie jaunų žurnalistų iš 5 Europos Sąjungos šalių prisijungs gerai žinomi žmogaus teisių ir žurnalistikos ekspertai. Dalyviai ieškos efektyvių būdų kovoti su neapykantos kurstymu. Unikalus mokymo metodų ir ekspertų patirties derinys leis dalyviams sėkmingai pritaikyti naujas žinias ir įžvalgas, atrastas kasdienėje mokymų veikloje.

Mokymai yra tik pradžia – po jų dalyviai bus pakviesti dalyvauti žurnalistinėje kampanijoje. Mokymai vyks Sicilijoje – regione, kuris dėl savo geografinės padėties priima tūkstančius migrantų. Čia turėsite galimybę sutikti žmones, kurie pasiruošę pasidalinti savo istorijomis ir unikalia patirtimi.

Reikalavimai dalyviams

• Amžius – nuo 18 iki 29 metų
  • Lietuvos, Graikijos, Italijos, Ispanijos ir Rumunijos piliečiai
  • Reguliariai dirba žurnalistais (įskaitant laisvai samdomą darbą ir ne pilnu etatu)
  • Domisi socialiai pažeidžiamų grupių teise gyventi nepatiriant diskriminacijos
  • Gali prisiimti atsakomybę parengti tyrimą pasitelkdami vaizdinę, rašytinę, garsinę arba multimedijų išraišką
  • Gali lengvai komunikuoti ir išreikšti savo mintis anglų kalba.

Tikimasi sulaukti dviejų tipų dalyvių: tų, kurie jau turi reportažų apie migrantus ir mažumas rengimo patirties, ir tų, kurie praktinės patirties neturi, tačiau yra labai motyvuoti sužinoti daugiau apie šią temą ir galės konkrečiai įvardinti, kaip jie tai panaudos savo kasdieniame darbe.

Projektas vyksta spalio 13-19 d. (atvykimas 12 d., išvykimas – 20 d.) Katanijoje, viešbutyje „Hotel Biancaneve“ (Via Etnea, 163 – 95030 Nicolosi). Dalyvavimas nemokamas, tačiau kompensacijos už kelionę yra ribotos (dalyviams iš Lietuvos – iki 270 eurų).

Su organizatoriais susiekti galima el. paštu  info@media4change.co.

Daugiau informacijos

Dalyvio paraiškos forma