Jaunieji teatro kritikai vertins 2011 metų Kauno teatrų premjeras

2011–2012 metų sandūroje VDU Menų fakulteto Teatrologijos katedros ir studentų iniciatyva buvo suburta Jaunųjų teatro kritikų Fortūnos komisija. Minint kovo 27-jąją – pasaulinę teatro dieną – geriausiems Kauno miesto teatralams yra įteikiami „Fortūnos apdovanojimai“.

Kiekvienais metais šią dieną Kauno rotušėje yra iškilmingai pagerbiami įsimintiniausius kūrinius sukūrę menininkai bei teatrui atsidavusios asmenybės iš Kauno. Šiais metais prie oficialios komisijos prisijungė ir Jaunieji teatro kritikai.

Komisijoje dalyvauja penki VDU Menų fakulteto studentai: Greta Klimavičiūtė-Minkštimienė, Monika Jašinskaitė, Kristina Steiblytė, Justinas Kalinauskas bei Silvija Čižaitė-Rudokienė. Komisijos nariai lankosi visose 2011 metais įvykusiose Kauno teatrų premjerose, ruošia savo pastabas, straipsnius bei nominacijas, aktyviai aptaria įvykius tiek tarpusavy, tiek siekia skleisti informaciją internetinėje erdvėje bei spaudoje.

Šios neformalios komisijos tikslas kritiškai pažvelgti į praėjusių metų premjeras, negirti ir neliaupsinti tų, kurie to nenusipelnė, nominuoti tik tuos, kurie yra to verti, neteikti apdovanojimo iš būtinybės, neapsiriboti oficialiai nusistovėjusiomis nominacijomis, jas keisti. Jaunieji teatro kritikai tikisi savo skirtais apdovanojimais ne tik pagerbti tuos kurie to nusipelnė, bet ir savo konstruktyvia kritika pažadinti ir priversti augti tuos, kurie „užvirė savose sultyse“.

Jaunieji teatro kritikai neapsiriboja tik Fortūnos apdovanojimais. Jaunieji teatro kritikai – tai judėjimas, kuris siekia kokybiškesnio, įdomesnio teatro Kauno mieste. Jaunųjų kritikų tikslas įsilieti į teatrinio gyvenimo lauką, atrasti ir suformuoti savitą, unikalų ir naują žvilgsnį tiek teatro, tiek kritikos srityje.

Daugiau informacijos apie jaunuosius teatro kritikus galite rasti čia.