Jau ketvirtą kartą bus renkamos geriausios disertacijos

1934

Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga (LJMS) jau ketvirtą kartą organizuoja konkursą geriausioms disertacijoms atrinkti. Jas konkursui siūlyti gali visi Lietuvos mokslininkai, doktorantai ir LJMS nariai.

Geriausias praėjusiais metais Lietuvoje apgintas fizinių, technologijos ir biomedicinos bei humanitarinių ir socialinių mokslų disertacijas atrinks autoritetinga komisija, sudaryta iš Lietuvos ir užsienio mokslininkų. Šio konkurso laureatai jau trejus metus iš eilės buvo apdovanoti solidžiais rėmėjų prizais iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje Lietuvos Respublikos Prezidento rūmuose.

LJMS vadovės Vilmos Petrikaitės teigimu, konkurso metu siekiama atrinkti tas disertacijas, kurios geriausiai atspindėtų ambicingą LJMS viziją – „Lietuvos mokslininkai – pasaulinio lygio mokslo elitas“. „Šia iniciatyva norime didinti Lietuvos jaunųjų mokslininkų motyvaciją vykdyti aukščiausios kokybės mokslinę veiklą bei atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kuo jau dabar galime didžiuotis“, – tvirtina jaunųjų mokslininkų sąjungos pirmininkė.

Iniciatyvą apdovanoti jaunuosius mokslų daktarus nuo pat šio konkurso atsiradimo palaikė ir prezidentas Valdas Adamkus, pernai įteikęs prizus geriausių 2008 metų disertacijų autoriams. Prezidentas pabrėžė, kad toks kasmetinis renginys ne tik tampa gražia tradicija, bet ir atskleidžia būtinybę visuomenei pristatyti aukščiausius mokslo laimėjimus. Anot buvusio valstybės vadovo, šis ir kiti panašūs konkursai taps svarbiu žingsniu, padėsiančiu mūsų mokslo sistemai siekti naujų aukštumų, o Lietuvos valstybei – stoti į valstybių lyderių gretas.

Kasmet Lietuvoje apginama virš 350 daktaro disertacijų. Šįmet jų buvo apginta dar daugiau – virš 470. LJMS pirmininkė V. Petrikaitė tikisi, kad ir šiais metais Lietuvos mokslo bendruomenės atstovai aktyviai domėsis savo kolegų darbais ir siūlys konkursui dar daugiau, bet kokybiškų disertacijų.

Disertacijas konkursui „Geriausios disertacijos 2009“ gali siūlyti visi Lietuvos mokslininkai bei doktorantai, iki vasario 19 d. užpildę siūlymo formą internete adresu http://ljms.lt/disertaciju-konkursas/siulyti-disertacija. Patys autoriai savo disertacijų apdovanojimams laimėti teikti negali.

Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos informacija