Universitete lankėsi delegacija iš Japonijos

Kovo 11-13 d. Vytauto Didžiojo universitete lankėsi delegacija iš Bunkyo Gakuin universiteto Japonijoje, kurios vizitą koordinavo Azijos studijų centras ir VDU japonistikos klubas „Hashi“.

Apsilankymo metu japonų studentai kartu su lietuviais skaitė pranešimus visiems atviroje jungtinėje konferencijoje, dirbo grupėse su VDU studentais. Svečiai gyveno atrinktose šeimose, susipažino su universitetu, aplankė etnografiškai ir istoriškai svarbias vietas Kaune.

Misa Morita, Bunkyo Gakuin universitete studijuojanti anglų kalbos komunikaciją, Lietuvoje lankėsi pirmą kartą, tačiau neslepia, kad jai čia labai patiko. Atsiradus galimybei, tolimoje ir egzotiškoje Baltijos šalyje ji pasiliktų ir ilgesniam laikui.

„Žmonės čia labai labai paslaugūs, pastatai gražūs ir visiškai kitokie, nei Japonijoje – tai sena europietiška architektūra. Man patiko ir žmonės, ir universitetas. Jei turėčiau galimybę, atvykčiau čia ir vėl. Norėčiau studijuoti anglų arba lietuvių kalbą, manau, kad VDU suteikia tam puikias sąlygas“, – pasakojo studentė.

Svečių iš Japonijos vizito metu Kauno pagrindinėje gatvėje karaliavo Kaziuko mugė – tai taip pat paliko jiems įspūdį. „Matėme mugę Laisvės alėjoje ir daugybę keistų saldumynų bei maisto. Restorane ragavome daug skanių lietuviškų patiekalų, pavyzdžiui, cepelinų – man patiko jų skonis ir sandara. Japonijoje neturime nieko panašaus“, – įspūdžiais dalinosi M. Morita.

Japonų delegacija dalyvavo pažintinėse edukacinėse ekskursijose: su Azijos studijų centro ir klubo „Hashi“ atstovais jie aplankė Sugiharos namų muziejų, Pažaislio vienuolyno kompleksą ir Kauno senamiestį (Kauno pilį, Perkūno namą), pakilo į Aleksoto apžvalgos aikštelę.

Vizitu siekta skatinti tarptautiškumą, kultūrinės įvairovės pažinimą, globalių socialinių ir kultūrinių problemų tyrinėjimą bei jaunų žmonių įtaką jas sprendžiant.

Nuotr. Jono Petronio