Japonijos dieną – apdovanojimas Azijos studijų centrui

2776

Spalio 23 d. įvyko oficiali VDU Azijos studijų centro apdovanojimo ceremonija. Japonijos užsienio reikalų ministro padėkos raštą už pastarųjų 20 metų nuopelnus įteikė dabartinis Japonijos ambasadorius Lietuvos Respublikoje, J. E. Toyoei Shigeeda.

Su Japonija susijusius tyrinėjimus vykdantis VDU Azijos studijų centras sulaukė pripažinimo už nuopelnus ne vien dėl savo akademinės, bet ir dėl švietėjiškos veiklos: japonų kalbos ir kultūros populiarinimo plačiojoje visuomenėje. Šiuo metu centro darbuotojai ne tik vykdo mokslinius tyrimus Japonijos politikos, viešosios diplomatijos, visuomenės bei tautinių mažumų temomis, bet ir administruoja tarptautinį mokslinį žurnalą, padeda koordinuoti dvi studijų programas, plečia Č. Sugiharos skaityklos fondus, globoja studentų klubus ir nuolat organizuoja edukacinius renginius visuomenei. Tarpininkaujant Azijos studijų centrui, VDU turi sudaręs studentų mainų sutartis su 11 Japonijos universitetų.

Į ceremoniją pasveikinti Azijos studijų centro, be kitų garbingų svečių, atvyko prof. Vytautas Landsbergis, VDU prorektorė prof. Ineta Dabašinskienė, Humanitarinių mokslų fakulteto dekanė doc. dr. Rūta Eidukevičienė, UNESCO Lietuvoje generalinė direktorė, socialiniai partneriai, Rytų Azijos programų bakalaurantai ir magistrantai.

„Šis apdovanojimas – pirmasis tikras mūsų veiklos įvertinimas 20-ties metų istorijoje, todėl labai džiugu, kad mūsų veikla ir pastangos buvo pastebėti. Pirmiausia padėka turėtų būti išreikšta centro įkūrėjui Arvydui Ališauskui, kuris buvo japonologijos pradininkas Kaune ir išugdė pirmąją studentų kartą. Visko, ko pasiekėme, pasiekėme tik nuostabaus ir atsidavusio kolektyvo dėka“, – teigė Azijos studijų centro vadovas dr. Aurelijus Zykas.

1996 m. pradėjęs savo veiklą kaip Japonų kalbos metodinis kabinetas, Azijos studijų centras jau beveik 20 metų yra viena pagrindinių mokslo ir tyrimų institucijų Lietuvoje, vykdanti tyrimus, susijusius su Japonija bei kitomis Rytų Azijos šalimis. Jis vykdo įvairią su Japonija susijusią veiklą, stiprindamas Japonijos ir Lietuvos draugystę bei skatindamas abiejų šalių tarpusavio supratimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.