J. Kisieliauskas kvietė ieškoti gyvenimo tikslo

Stebint statistiką paaiškėja, kad tik vienas iš 100 studentų žino, kodėl pasirinko vieną ar kitą specialybę. Tik vienas iš 20 suaugusiųjų užsiima veikla, susijusia su tuo, ko mokėsi aukštojoje mokykloje. Apskritai, gal tik 5 procentai visuomenės turi užsibrėžę aiškius savo tikslus. Kyla klausimai: kaip išsikelti savo gyvenimo tikslus bei kaip jų siekti?

Kovo 18 dieną „VDU @ Vero Café“ (S. Daukanto g. 28) vyko „AIESEC Kaunas“ organizuota vieša paskaita „Koks yra tavo gyvenimo tikslas?“, kurioje VDU Ekonomikos ir vadybos fakulteto dėstytojas, rašytojas, filosofas, gyvenimo būdo vadybininkas Justinas Kisieliauskas pasidalino asmenine patirtimi bei įkvėpė drąsiai svajoti, užsibrėžti gyvenimo tikslą ir jo siekti.

Lektoriaus metodai priartino prie tikslo

„Sėkmė yra tai, apie ką žmonės, kuriems pasisekė, niekada nepasakys jums“, – paskaitos pradžioje tarė lektorius J. Kisieliauskas. Jis paneigė įvairių paskaitų ar knygų apie sėkmę efektyvumą ir skatino klausytojus originaliais, jo patikrintais būdais nusistatyti, ko konkrečiai jie siekia gyvenime. Dėstytojas išryškino gyvenimo tikslo nusistatymo svarbą bei įkvėpė paskaitos dalyvius drąsiai svajoti, užsibrėžti tikslą, kuris juos padarytų laimingiausius. Susirinkusiai pilnai salei studentų bei VDU svečių teko pačios paskaitos metu išbandyti lektoriaus pasiūlytus metodus, kurie nustebino rezultatais ir kiekvienam padėjo stipriai priartėti prie individualaus gyvenimo tikslo nusistatymo.

Svarbiausia – svajoti drąsiai

„Ar galime leisti sau tokį dalyką kaip gyvenimą pašvęsti tam, kad neturėtume absoliučiai jokio tikslo?“, – į auditoriją kreipėsi J. Kisieliauskas. Pasak ekonomisto, gyvenimo tikslas susideda ne iš begalės  mažesnių tikslų, o iš begalės darbų. Norint išsikelti tikslą svarbu tikėti juo, taip pat suprasti savo gyvenimo esmę – ar mes gyvename, ar egzistuojame? Dėstytojas sukūrė aiškų suvokimą, koks turėtų būti gyvenimo tikslas, kokio rezultato galime tikėtis iš jo. „Ne visi garsūs žmonės norėjo būti garsūs, ne visi norėjo patikti ar sužavėti, tačiau kiekvienas iš jų norėjo būti savimi“, – teigė lektorius. Svarbiausia drąsiai svajoti, pažinti save, savo poreikius, ko mes tikimės iš gyvenimo, apsispręsti, ar tikrai mūsų tikslas yra vien materialinė gerovė, ar kur kas daugiau.

Paskaitos pabaigoje klausytojai į klausimą „Ar būtina turėti gyvenimo tikslą?“ atsakė teigiamai, o jų entuziazmą išdavė sužavėti veidai, žibančios akys bei gausūs plojimai.

Monika Tamulaitytė