Žurnalo „VDU – pasaulio lietuvių universitetas“ sutiktuvės

VDU Lietuvių išeivijos instituto Pasaulio lietuvių bendruomenės menė (S. Daukanto g. 25, II a., Kaunas)

Ketvirtadienį VDU Lietuvių išeivijos institute vyks naujo leidinio – žurnalo „VDU – pasaulio lietuvių universitetas“ – sutiktuvės.

Leidinį pristatys jo vyr. redaktorius Mykolas Drunga. Renginyje taip pat dalyvaus pirmasis atkurtojo VDU rektorius prof. Algirdas Avižienis, VDU viešųjų ryšių prorektorė prof. Auksė Balčytienė, Lietuvių išeivijos instituto vadovas, istorikas prof. Egidijus Aleksandravičius.

VDU socialinio projekto „Pasaulio lietuvių universitetas“ kuratorė Vaiva Ragauskaitė papasakos apie vykdomas veiklas.

Renginio dalyviai bus pakviesti viešai diskusijai apie VDU kaip viso pasaulio lietuvių universiteto vykdomą misiją, tikslus bei veiklos gaires ateičiai.

Maloniai kviečiame dalyvauti!

„VDU – pasaulio lietuvių universitetas“

Apie Pasaulio lietuvių universitetą

Tai Vytauto Didžiojo universiteto veikla, skirta lietuvių diasporai. Tai erdvė intelektualinei pasaulio lietuvių vaizduotei ugdyti, idėjoms kurti ir lietuviškajai tapatybei puoselėti.

Pasaulio lietuvių universitetas, tai lietuvių diasporos veiklos tąsa Vytauto Didžiojo universitete, atkurtame ir gyvuojančiame pasaulio lietuvių, tokių kaip Algirdas Avižienis, Bronius Vaškelis, Valdas Adamkus, Kęstutis Skrupskelis, Adolfas Damušis ir kt. pastangų dėka.

Pasaulio lietuvių universitetas vienija daug veiklų. Tai lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursai, lietuvių kalbos studijos lituanistinių mokyklų mokytojams, nuotolinio mokymosi galimybes, mainų programos, lietuvių kilmės dėstytojų vizitai, stažuotės, kurių metu lietuvių kilmės jaunimas atlieka studijų praktiką, įgyja profesinės patirties įvairiose valstybinėse įstaigose, ligoninėse, meno kolektyvuose ir nevyriausybinėse organizacijose.

Daugiau informacijos apie „Pasaulio lietuvių universitetą“