VDU Kamerinio orkestro gimtadienio šventinis koncertas „Aplink pasaulį“

VDU didžioji salė (S. Daukanto g. 28, Kaunas)

VDU Kamerinis orkestras kviečia į du renginius, be kurių paskutinis metų mėnuo Kaune muzikos gerbėjams jau sunkiai įsivaizduojamas. Gruodžio 13 dieną orkestras švęs septintąjį gimtadienį, o Naujųjų metų išvakarėse kvies išlydėti senuosius su šventiška Johano Štrauso muzika.

Į tradiciškai rengiamą gimtadienio koncertą VDU Kamerinis orkestras kviečia netikėtą svečią – puikiai pažįstamą ir mylimą Saulių Petreikį su grupe, kurioje klausytojai išgirs ne tik saksofono, būgnų ir akustinės bei bosinės gitarų garsus, bet ir smuiką, kuriuo grieš Vytautas Mikeliūnas – vienintelis laisvai improvizuojantis profesionalus džiazo smuikininkas Lietuvoje. „Aplink pasaulį“ – taip pavadinta septintojo gimtadienio šventė, kurios metu į egzotiškiausias šalis nuvykti padės ypatingi S. Petreikio valdomi instrumentai: verksmingas dūdukas, dvasinga bansuri fleita, įdomioji kinų hulusi fleita, nuoširdusis lamzdelis ir šokius nešančios airiškos fleitos. Kelionę praturtins įžymioji muzikanto charizma bei, žinoma, brandžiai žaismingas Kamerinio orkestro atlikimas. Diriguos orkestro vyr. dirigentas Jonas Janulevičius.

Nauji muzikiniai deriniai – ne vienintelė gimtadienio koncerto staigmena. Greta S. Petreikio kūrinių pristatoma premjera Lietuvoje – Eugene’o Frieseno kūrinys „Maracaibo“. Kompozitoriaus, violončelininko, dirigento, mokytojo, 4 „Grammy“ apdovanojimų laimėtojo kūrybą visame pasaulyje atlieka žymūs muzikantai, populiarūs orkestrai, o pagal jo akompanimentą dainuoja ryškiausi operos solistai. Gruodžio 13-ąją susipažinti su Lietuvoje mažai žinoma E. Frieseno muzika kviečia VDU Kamerinis orkestras, žadantis šventinio maratono pompastikos vengiantį koncertą. „Aplink pasaulį“ – gero skonio vakarėlis, kuriame klausytojai patirs ir jaukias akimirkas, ir vietoje nustygti neleisiančią kūrybą.

Tuo tarpu gruodžio 31-ąją VDU Kamerinis orkestras senuosius metus palydės su Johano Štrauso, be kurio valsų neįmanoma įsivaizduoti didelės šventės, kūryba. 2014-aisiais orkestro atlikta programa sulaukė didelio pasisekimo, tad praėjus ketveriems metams nutarta ją pakartoti ir, žinoma, leisti suskambėti naujai. Diriguojant Ričardui Šumilai, operos solistai Ieva Goleckytė, Monika Pleškytė, Andrius Apšega ir Povilas Padleckis bus pakviesti atlikti žymiausias arijas ir duetus iš J. Štrauso operečių „Vienos kraujas“, „Šikšnosparnis“, „Čigonų baronas“, „Linksmasis karas“, „Naktis Venecijoje“. Skambės ir austrų kompozitoriaus valsai, polkos, maršai, visiems atnešiantys puikią nuotaiką – net ir tiems, kuriems metai galbūt nebuvo patys sėkmingiausi.

Abu koncertai vyks VDU didžiojoje salėje (S. Daukanto g. 28). Gruodžio 13 d. koncerto pradžia – 18 valandą, gruodžio 31-osios – 19 val. Bilietus platina „Tiketa“.

Bilietai į šventinį koncertą „Aplink pasaulį“

Bilietai į naujametį koncertą