VDU Garbės profesoriaus regalijų prof. Zigmui Lydekai suteikimas

VDU Didžioji aula (Gimnazijos g. 7)

Birželio 27 d., trečiadienį, 13 val. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Senato pirmininkui prof. Zigmui Lydekai bus įteikiamos VDU Garbės profesoriaus regalijos. Garbės profesoriaus vardas mokslininkui suteikimas socialinių mokslų srityje už jo nuopelnus plėtojant Vytauto Didžiojo universitetą, vadovavimą universitetui 2006–2015 metais bei svarų indėlį į Lietuvos ekonomikos mokslus. Iškilmės vyks VDU Didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7).

Vadovaudamas Universitetui ir dirbdamas jame prof. Z. Lydeka sukaupė didelę organizacinę darbo patirtį kaip Lietuvos mokslo tarybos narys, Studijų ir mokslo finansavimo nuolatinių ekspertų komisijų pirmininkas (1999–2006), Lietuvos  aukštojo mokslo tarybos narys (20002004), Lietuvos universitetų rektorių konferencijos viceprezidentas (20112012), Lietuvos banko Vlado Jurgučio premijos skyrimo komisijos narys (20132015), Lietuvos mokslo premijų komisijos narys, Studijų kokybės vertinimo centro ir Profesinio mokymo metodikos centro ekspertas.

Prof. Z. Lydeka aktyviai dalyvavo formuojant Lietuvos aukštojo mokslo politiką – kaip Lietuvos švietimo ir mokslo ministerijos darbo grupių, rengiančių  aukštojo mokslo veiklos ir planavimo norminius dokumentus, narys, LR Vyriausybės darbo grupių, rengiančių mokslo ir studijų plėtros projektus, narys. Pastaruoju metu jis dirba įvairiose LR Vyriausybės komisijose.

Vadovavimo VDU metu prof. Z. Lydekos pastangomis universitetas sustiprėjo materialiai, išsiplėtojo studijos ir tyrimai. 2011 m. įsteigtas naujas universiteto akademinis padalinys – VDU Muzikos akademija, 2014 m. Jonavos gatvėje buvo atidarytas renovuotas, šiuolaikiškas Socialinių mokslų ir Teisės fakultetų pastatas, įkasta simbolinė kapsulė būsimo studijų ir mokslo centro pastato vietoje V. Putvinskio gatvėje. Tais pačiais metais įkurtas Menų fakultetas moderniose renovuotose patalpose Muitinės g. 7, rekonstruotos Gamtos mokslų fakulteto laboratorijos Ž. E. Žilibero g. 7, pastatytos naujos laboratorijos Vileikos g. 8, modernizuota Vaclovo Biržiškos biblioteka, įrengtos aukščiausius technologinius reikalavimus atitinkančios serverių patalpos K. Donelaičio g. 52, sukurta moderni virtualizacijos aplinka.

Prof. Z. Lydeka 2002–2003 m. buvo apdovanotas aukščiausio laipsnio valstybės stipendija nusipelniusiam mokslininkui. 2008 m. jam įteiktas Nyderlandų Karalystės Oraniečių-Nasau dinastijos Komandoro ordino kryžius, 2009 m. – Gardino valstybinio Jankos Kupalos universiteto aukso medalis, 2011 m. Palaimintojo Jono Pauliaus II medalis, 2014 m. Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklas „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“, 2015 m. Kauno miesto savivaldybės 2-ojo laipsnio Santakos garbės ženklas.

Mokslininko tyrimų kryptys – ekonomikos filosofija, sistemų transformacijos metodologija, verslininkystės teorija ir praktika, firmų reorganizavimas.