„Subtitrai“ | E. Vėlyvio „Zero III“

Kauno kino centro „Romuva“ laikinoji salė (Kęstučio g. 62)

„Subtitrai“ – tai lietuviško kino (pa)tyrimai, kuriuose žiūrovai kviečiami stebėti lietuvių kūrėjų filmus, o po jų likti diskusijose su kūrybinės komandos atstovais ir VDU lektoriumi. Čia subtitrų kviečiama ieškoti ne ekrano apačioje, o tarp eilučių: tarp herojų minčių persmelktos tylos ir prasmę sumaniai užmaskavusio siužetinio triukšmo.  Kovo 21 d. 18 val. vyks režisieriaus Emilio Vėlyvio naujausio filmo „Zero III“ peržiūra ir diskusija su kūrėjais. Susitikimą moderuos VDU Menų fakulteto docentas dr. Edgaras Klivis.

Plačiau apie filmą:

Kai į skandalą su narkotikais įsipainiojusi prokurorė paskelbia aukcioną aukščiausios valdžios korupciją įrodančiai medžiagai, rinkimus beviltiškai pralaiminčios opozicijos lyderis pasiryžta padaryti bet ką, kad tik pajėgtų sumokėti didžiausią kainą, net jeigu reiktų paimti labai rizikingą paskolą. Viską aukštyn kojomis apverčia į sustyguotą kyšininkavimo mechanizmą netikėtai įsipainiojęs, paskutinis iš Lietuvos dar nepabėgęs pabėgėlis. Kertines valdžios institucijas apraizgęs neatsakingumo, korupcijos ir bukumo voratinklis staiga susivelia į gremėzdišką, neišnarpliojamą aistrų bei interesų raizgalynę, puikiai iliustruojančią, kaip iš tiesų funkcionuoja Lietuvos valstybė.

Korupcinė veiksmo komedija „Zero 3“ – tai negailestingas pasišapymas iš neseniai per šalį nuvilnijusios rinkiminės isterijos, korumpuotos politinės sistemos ir lietuviško pramogų pasaulio.

Filme vėl pamatysite pamėgtus „Zero“ personažus, kuriuos įkūnija Inga Jankauskaitė, Ramūnas Cicėnas, Rimantė Valiukaitė, Gytis Ivanauskas, Mindaugas Papinigis, Kęstutis Jakštas, Ramūnas Rudokas, Andrius Bialobžeskis ir kiti.

„Subtitrus“ organizuoja Kauno kino centras „Romuva“ ir Vytauto Didžiojo universitetas.