Global Japan Office atidarymas

VDU daugiafunkcis mokslo ir studijų centras (V. Putvinskio g. 23, IV a.)

Itin svarbus įvykis VDU ir Kaunui – kovo 13 d. 15 val. VDU daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23, IV a.) bus steigiamas pirmasis Šiaurės Rytų Europoje veiksiantis Global Japan Office (GJO).

„Džiugu, kad VDU yra įvertintas už Japonijos kalbos ir kultūros plėtojimą ir pakviestas į prestižinių universitetų, puoselėjančių japonistiką, gretas“, – pasakoja A. Zykas ir priduria, kad iki pernai metų buvo įkurti vienuolika GJO visame pasaulyje, ir jų šeimininkais sutiko tapti tokie pasaulio universitetai kaip Londono universitetas (Didžioji Britanija), turintis didžiausią Azijos studijų centrą Europoje – SOAS, taip pat Salamankos universitetas (Ispanija), Kairo universitetas (Egiptas), Šanchajaus Tarptautinių Studijų universitetas (Kinija) bei Tamkango universitetas (Kinija) ir kiti. GJO yra Tokijo Užsienio studijų universiteto kuriami ir koordinuojami centrai visame pasaulyje, siekiantys vystyti Japonijos studijas. GJO turėjimas pagerina galimybes įsisavinti Japonijos inicijuojamus projektus, Japonijos studijų plėtrai siūlomas lėšas.

Japonai jau dabar puikiai žino Lietuvą ir būtent Kauną – per devynis 2016 metų mėnesius Kauno turizmo informacijos centruose apsilankė beveik 2000 turistų iš Japonijos, o tai yra 61 proc. daugiau negu tą patį 2015 metų laikotarpį. Kaunas japonams yra svarbus ne tik vien dėl Sugiharos namų – nemažai populiarumo nuopelnų pridėjo 2015 m. spalį Kaune, o gruodį ir Japonijoje pristatytas filmas apie Čiunę Sugiharą „Persona non grata“. Čiunė Sugihara buvo Japonijos vicekonsulas Lietuvoje, kuris 1939-1940 m. rezidavo Kaune (dabartiniame Sugiharos namų pastate) ir čia išgelbėjo 6 tūkstančius žydų gyvybių, nepaisydamas rizikos ir nepaklusdamas Japonijos vyriausybės nurodymams.

„Žinoma, tikimės, kad GJO japonus į VDU ir Kauną pritrauks ne tik dėl šio miesto bei jiems svarbios istorinės asmenybės istorijos, bet ir akademiniais tikslais“, – pasakoja akademikas A. Zykas. VDU kiekvienais metais organizuoja dvišalių studijų mainų studijas Japonijoje, todėl GJO yra itin aktualus akademiniam tarptautiškumui, nes tai suteiktų galimybę kuo įvairesnių programų studentams bent pusmečiui išbandyti studijas Tekančios Saulės šalyje, o jos piliečiams – VDU.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.