Dokumentinio filmo „Piliakalnio papėdėje“ peržiūra ir diskusija

Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus (S. Daukanto g. 25)

Vasario 22 d., ketvirtadienį, 17 val. VDU „Academia cum laude“ kviečia į dokumentinio filmo „Piliakalnio papėdėje“ peržiūrą, kuri vyks Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje (S. Daukanto g. 25). Renginio metu studentai pristatys, kaip, ieškodami Lietuvos istorijos ir jos sąsajų su dabartimi, keliavo piliakalnių papėdėmis. Filmo peržiūra skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

Lietuvoje 2017 m. buvo paskelbti Piliakalnių metais. Šia proga beveik metus buvo vykdomas VDU studentų projektas „Piliakalnio papėdėje. Istorijos dabartis“, kurio metu keliauta po Lietuvos miestelius, lankomasi ant piliakalnių, bendruomenių kultūros centruose parodoma poetinė programa „…šviesa nuo Kernavės piliakalnių“. Su vietos žmonėmis organizuoti pokalbiai: svarstomos istorijos ir dabarties sąsajos, piliakalnio reikšmė šių dienų žmogui, ieškota ženklų, atskleidžiančių savitą vietos dvasią, regiono tapatybę, Tėvynės svarbą. Studentų programa skatino pažvelgti į kultūrinį paveldą, kelti klausimus apie tai, kokie istoriniai pasakojimai gali būti aktualūs šiandien, taip kartu stiprinant ir tautinę savimonę. Piliakalnis šiame lauke suvoktas kaip Lietuvos istorijos metonimija.

Išvykų metu įrašinėti pasakojimai bei rinkta įvairi vaizdinė medžiaga sutalpinta į dokumentinį filmą „Piliakalnio papėdėje“.

Į filmo peržiūra kviečiami visi studentai ir visuomenė.