Spektaklis „Atsitiktinis žmogus“

VDU Teatro salė (S. Daukanto g. 27)

Spektaklio „Atsitiktinis žmogus“ veiksmas vyksta traukinio kupe. Du atsitiktiniai keleiviai vyksta iš Paryžiaus į Frankfurtą. Spektaklis sudaro dviejų personažų vidiniai monologai, kuriais vyras ir moteris atskleidžia savo mintis publikai, tačiau ne vienas kitam.

Jis yra žymus rašytojas, ponas Parskis. Moteris, vardu Marta, puikiai susipažinusi su jo kūryba ir šiuo metu savo rankinėje turi jo naujausią knygą, pavadinimu „Atsitiktinis žmogus. Marta dvejoja, ar išsiimti knygą ir išsiduoti, kad jį atpažino.

Martos ir pono Parskio vieninteliame dialoge žymusis rašytojas koketiškai kvestionuoja savo kūrinį, tačiau atsitiktinė moteris patvirtina jo vertę. Komunikacijos keblumas taip pat yra spektaklio tema, su kuria dramaturgė puikiai susidoroja.

„Y. Reza dramaturgija – tai lengvas intelektualus teatras. Ji į teatrą sugrąžino ištisą kartą žmonių, kuriems rimtos dramos atrodė per ilgos ir dažnai nuobodžios, o lengvos komedijos – per banalios, kad užimtų jų brangų laiką, – rašė The Spectator apžvalgininkas.

Pjesės autorė – Yasmina REZA
Iš prancūzų kalbos vertė Akvilė MELKŪNAITĖ
Režisierius – Jonas VAITKUS
Scenografė – Vilma GALECKAITĖ-DABKIENĖ
Kostiumų dailininkė – Diana LOZORAITIENĖ
Vaidina: Goda PIKTYTĖ ir Arvydas DAPŠYS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.