Italų režisierius I. Moscati universitete surengs filmo premjerą

Balandžio 25 d., trečiadienį, 18 val. VDU menų galerijoje „101“ (Laisvės al. 53) įvyks italų režisieriaus Italo Moscati filmo „Septynios istorijos (septyni filmai apie mokslą)“ premjera. Renginio metu vyks susitikimas su pagrindiniu filmo idėjų autoriumi, garsiu italų mokslininku Franco Rustichelli. Svečio vizito tikslas – pristatyti projektą, kuris vienija tiksliuosius mokslus ir įvairias meno formas (literatūrą, kiną, šokį ir pan.). Taip pat bus surengta kino programa, sudaryta iš septynių filmų, kuriuos įkvėpė fizikiniai procesai ir dariniai (reliatyvumo teorija, nanotechnologijos, fraktalai, kristalai, kamieninės ląstelės ir pan.).

Balandžio 26 d., ketvirtadienį, 14 val. Kauno Juozo Grušo meno vidurinėje mokykloje (Šarkuvos g. 30) bus surengta pakartotinė filmo premjera ir pristatymas miesto moksleiviams. VDU Šiuolaikinių menų katedros lektorius, menotyrininkas Remigijus Venckus prieš peržiūrą pristatys filmą bei skaitys pranešimą apie meno ir mokslo sintezę.

Programą sudaro 7 filmų peržiūra. Režisierius – I. Moscati, idėjos autorius – F. Rustichelli, Vanessa Gravina, tekstai – Mario Stefanon ir F. Rustichelli.

Filmo peržiūra yra festivalyje „Centras“ pristatomas projekto ISWA renginys. Projektą remia Europos Sąjungos programa „Seventh Framework“. ISWA projektą koordinuoja ir F. Rustichelli atvykimą į Lietuvą kuruoja prof. dr. Virginija Šidlauskienė (Šiaulių universitetas). Filmo peržiūrą VDU kuruoja lekt. Remigijus Venckus ir doc. dr. Rimantas Plungė (VDU Šiuolaikinių menų katedra), o pakartotinį seansą Kauno Juozo Grušo meno vidurinėje mokykloje kuruoja mokyklos direktorės pavaduotoja, lekt. Aritonė Plungienė ir lekt. Remigijus Venckus.

Daugiau informacijos apie renginį ir filmų aprašymus galite rasti čia.

Informaciją parengė lekt. Remigijus Venckus. Kontaktai pasiteiravimui: remigijus@venckus.eu.