Istorinėse rungtynėse VDU krepšininkai nusileido svečiams iš Rusijos

Penkiskart Europos studentų krepšinio čempionės Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) komandos antroji sudėtis sausio 12 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje kontrolinėse rungtynėse 88:99 nusileido Maskvos valstybinės kūno kultūros akademijos (MVKKA) ekipai.

VDU krepšininkai pirmoje rungtynių pusėje pirmavo, tačiau vėliau svečiai iš Rusijos perėmė iniciatyvą ir trečiajame kėlinyje susikrovė dviženklę taškų persvarą.

VDU ekipoje šiame mače išsiskyrė Mindaugas Kupšas, pelnęs 17 taškų, Paulius Sorokas (14 taškų), Rokas Grinius (12 taškų) bei Rolandas Jakštas ir Deividas Girdvila, pelnę po 9 taškus.

Pasak Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) prezidento Rimanto Cibausko, ryšiai tarp Rusijos ir Lietuvos krepšinio federacijų atstovų užsimezgė per praėjusį rudenį Lietuvoje vykusį Europos krepšinio čempionatą. „Pabendravome, apsikeitėme koordinatėmis ir nusprendėme, kad surengsime tarptautines studentų rungtynes. Džiugu, jog studentų kovos – tarsi įžangos į stipriausių Lietuvos krepšinio klubų kovas su pajėgiausiomis Rusijos komandomis“, – džiaugėsi R.Cibauskas.

VDU komanda jau yra tapusi ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos pasididžiavimu, todėl iš komandos krepšininkų buvo tikimasi, kad jie apgins nugalėtojų vardą. Tiesa, ir rusų komandos nuolat būna tarp lyderių. LSKL prezidentas taip pat prasitarė, jog jau kovo mėnesį jis arba kuris nors lygos atstovas vyks į JAV ir bandys susitarti dėl Lietuvos bei JAV studentų komandų dvikovos. „Norėtųsi, kad tokia dvikova įvyktų neutralioje šalyje, neutralioje aikštėje“, – samprotavo jis.

Daugiau informacijos apie rungtynes galima rasti VDU krepšinio komandos tinklalapyje.

Pranešimas paruoštas remiantis „Kauno dienoje“ publikuotu R. Cibausko interviu po rungtynių.

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą iš vykusių rungtynių.