Istorikai pristatys knygas apie Kauną XVI a.

VDU Humanitarinių mokslų fakulteto Kauno istorijos centras ir miesto savivaldybė kviečia į unikalių knygų, sudarytų XVI a. Kauno miesto istorinių šaltinių pagrindu, pristatymą, kuris vyks kovo 21 d., penktadienį, 16 val., Kauno rotušėje (Rotušės a. 15).

Lietuvos istorijos instituto mokslininkai parengė ir išleido dvi itin reikšmingas Kauno miesto savivaldos institucijų knygas: Tarybos knygą 1555-1564 m. ir Vaito teismo knygą 1561-1564 m. Šios knygos yra vieni pirmųjų šias dienas pasiekusių Kauno miesto istorijos šaltinių kompleksų, pastebimai praturtinančių žinias ne tik apie savivaldos institucijų veiklą bei organizaciją, bet ir atspindinčių miesto bendruomenės vidaus gyvenimą. Pavyzdžiui, Vaito knygoje užfiksuoti kasdieniniai miestiečių tarpusavio santykiai: skolos ir jų išieškojimai, kriminaliniai nusikaltimai, bausmės, algos už darbą, verslo sandoriai, amato mokymosi sąlygos ir kt. Taip pat šaltiniai suteikia žinių apie Kauno viešojoje erdvėje vartotas kalbas, aprangą, maisto produktus bei amatus ir prekybą.

Istorinių šaltinių santraukos pateiktos lietuvių kalba.

Renginį ves VDU Senato pirmininkas, istorikas, prof. Zigmuntas Kiaupa. Dalyvaus Lietuvos istorijos instituto mokslininkai, knygų rengėjai ir sudarytojai. Lietuvos mokslų tarybos finansuojamame projekte numatytos ir kitų XVI–XVIII a. Kauno miesto aktų knygų publikacijos. Apie rezultatus bei ateities planus pasakos pristatomų knygų rengėjai ir sudarytojai.

Knygas bus galima įsigyti renginio metu.