Įsteigtos prof. L. Donskio ir E. Gentvilo premijos studentams

VšĮ „Atvira visuomenė ir jos draugai“ informuoja, kad prof. dr. Leonidas Donskis ir dr. Eugenijus Gentvilas įsteigė savo vardo premijas studentams (-ėms), parengusiems ir apgynusiems bakalauro ir magistro studijų baigiamuosius darbus.

Premijos ir baigiamųjų darbų teminės sritys:

•    1000 Lt. Leonido Donskio vardo premija bakalauro darbą apsigynusiam studentui (-ei). Teminės sritys: socialinė ir politinė teorija, diplomatija, liberalizmo idėjų istorija.

•    2000 Lt. Leonido Donskio vardo premija magistro darbą apsigynusiam studentui (-ei). Teminės sritys: socialinė ir politinė teorija, diplomatija, liberalizmo idėjų istorija.

•    1000 Lt. Eugenijaus Gentvilo vardo premija bakalauro darbą apsigynusiam studentui (-ei). Teminės sritys: savivalda, regionų plėtros studijos, Lietuvos vietos politikos analizė.

•    2000 Lt. Eugenijaus Gentvilo vardo premija magistro darbą apsigynusiam studentui (-ei). Teminės sritys: savivalda, regionų plėtros studijos, Lietuvos vietos politikos analizė.

Premijų steigėjai kviečia studentus rinktis baigiamųjų darbų temas iš paminėtų sričių, o jei temos jau yra pasirinktos ir giminingos – daugiau dėmesio rengiant darbus skirti minėtajai problematikai. Rekomenduoti darbus premijoms gauti galės aukštųjų mokyklų dėstytojai.

Šį projektą vykdanti VšĮ „Atvira visuomenė ir jos draugai“ – tai nevyriausybinė organizacija, didžiausią dėmesį skirianti liberalių idėjų paieškoms bei jų įgyvendinimui. Siekdama savo tikslų, organizacija inicijuoja tyrimus reikšmingais visuomeniniais, politiniais, socialiniais klausimais, kuria reformų koncepcijas, organizuoja konferencijas, diskusijas ir viešas paskaitas visuomenei, atlieka sociologines apklausas, remia akademinę literatūrą.

Organizacijos steigėjai – Europos Parlamento narys, filosofas, idėjų istorikas, politikos ir kultūros komentatorius, eseistas prof. dr. Leonidas Donskis, dabartinis Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio pirmininkas, LR susisiekimo ministras, visuomenės veikėjas politologas Eligijus Masiulis bei auditorė, liberalios minties skleidėjų rėmėja Eglė Žiemienė. Tarp ilgamečių organizacijos idėjinių lyderių ir veiklos rėmėjų – dr. Eugenijus Gentvilas.