Išlydės pirmuosius jungtinės SoMu programos magistrus

Rugsėjis dažnam asocijuojasi su naujų mokslo metų pradžia. Artėjantis rugsėjis VDU tarptautinės jungtinės magistrantūros programos „Sociolingvistika ir daugiakalbystė“ studentams ypatingas: jie baigs šią unikalią Lietuvoje ir Europoje studijų programą.

„Sociolingvistika ir daugiakalbystė“ (angl. Sociolinguistics and Multilingualism arba SoMu) – tai pirmoji Europoje tarptautinė socialinius kalbų ir daugiakalbystės aspektus Baltijos regione tirianti magistrantūros studijų programa, unikali tuo, jog pirmąjį semestrą studijuojama  Lietuvoje (VDU), antrąjį – Vokietijoje, Maince, Johano Gutenbergo universitete, trečiąjį semestrą galima pasirinkti tarp Stokholmo (Švedija) ir Tartu (Estija) universitetų, o ketvirtąjį semestrą baigiamasis magistro darbas rašomas savo pasirinktame universitete.

SoMu išsiskiria iš kitų programų dideliu dėmesiu kalboms, nes studentai išmoksta dvi tarptautines bei dar bent dvi mažiau vartojamas kalbas. Daugiakalbystė šioje programoje suvokiama plačiau, o ne analizuojant kurios nors tautinės mažumos ar šalies kalbų politikos ir planavimo aspektus. Dar vienas unikalus šios programos aspektas – dėmesys Baltijos jūros ir Šiaurės šalių regionui: kol kas nėra kitos lingvistinės magistro programos, kuri aprėptų tiek daug kalbų, vartojamų Baltijos jūros regione. Studijuojant SoMu programą studijos užsienyje privalomos, nes bent tris semestrus mokomasi trijuose skirtinguose universitetuose.

Pirmieji studentai jau baigia šią magistrantūros programą. Rugpjūčio 25 d. jie gins savo magistro darbus, o 27 d. gaus diplomus. Prisimindami šį dvejus metus trukusį iššūkį, studentai džiaugiasi pasirinkimu: jie turėjo galimybę plačiau pažvelgti į Baltijos regioną, dalyvauti įdomiose ir aktualiose paskaitose, atlikti praktinius darbus. Magistrantas Vitalijus Kodzis išskiria galimybę studijuoti keliuose skirtinguose universitetuose, nes tai puiki proga praplėsti akiratį bei pažinti nevisai tradicinį mokymosi būdą. „Darbas kartu, pasikeičiant sava patirtimi su kitais žmonėmis, leidžia studentams studijuoti tarpkultūrėje aplinkoje, stiprina tarpkultūrius ryšius ir dažniausiai duoda puikių rezultatų“, – pritaria programos studentas iš Vokietijos Frederikas Bissingeris.