Išeivijos studentai baigė profesinę praktiką Lietuvoje

Liepos 22 d. universiteto Didžiojoje auloje vyko iškilmingas VDU kuruojamos Lietuvių išeivijos studentų stažuočių (LISS) programos uždarymas. Trisdešimt vienam jaunuoliui iš JAV, Kanados ir Nyderlandų buvo įteikti sertifikatai už sėkmingai atliktas profesines praktikas įvairiose Lietuvos valstybinėse įstaigose bei privačiose įmonėse. Sertifikatai taip pat liudys ir apie įskaitytus akademinius kreditus, kurie bus atitinkamai įvertinti studentams po vasaros grįžus į savo universitetus užsienyje.

Šešių savaičių viešnagės metu išeivijos lietuviai ne tik įgijo profesinės patirties, bet ir turėjo galimybę pažinti šiuolaikinę Lietuvą, atrasti savo lietuviškąsias šaknis, gilinti lietuvių kalbos žinias. „Ši praktika jaunuoliams atvėrė akis ir padėjo suprasti Lietuvos gyvenimą. Džiugu, kad jie čia neišvydo labai daug skirtumų nuo gyvenimo savo šalyse ir suprato, kad jau artimiausioje ateityje galėtų gyventi bei dirbti Lietuvoje,“ – sakė LISS programos direktorė iš JAV Rasa Ardytė – Juškienė.

Šįmet VDU stažuotojams iš užsienio parengė intensyvią įvadinę savaitę, kuri vyko Kaune. Išeivijos studentai buvo supažindinti su 25-ąsias atkūrimo metines mininčio universiteto istorija, dalyvavo įvairiuose susitikimuose, paskaitose, ekskursijose, išvykose. Studentams iš užsienio Kaune taip pat buvo surengti pažintiniai profesiniai vizitai į daugiau nei dešimt skirtingų įstaigų bei įmonių (Kauno savivaldybę, ligonines, finansų, marketingo bei architektūros įmones, muziejus ir kt.), organizuotos ekskursijos po Laikinąją sostinę bei apylinkes, vyko kultūriniai vakarai. Po to studentai vyko į Vilnių, kur praleido 5 savaites atlikdami profesinę praktiką.

Liepos 15 d. LISS programos dalyviai turėjo progą susitikti ir pabendrauti su VDU vykusio Pasaulio lietuvių bendruomenės kraštų valdybų pirmininkų suvažiavimo dalyviais.

LISS programos kuravimas – ne vienintelė VDU iniciatyva, siekiant suburti išeivijos lietuvius. Tai didesnio socialinio projekto, vadinamo Pasaulio lietuvių universitetu, dalis.

Kviečiame žiūrėti Luko Motiejūno (el. paštas lukas.motiejunas@fc.vdu.lt fotoreportažą.