Išeivijos ir lietuvių kilmės asmenys gali teikti prašymus finansinei paramai gauti

Nuo 2012 m. sausio 18 d. iki vasario 15 d. Valstybinis studijų fondas priims išeivijos ir lietuvių kilmės vaikų, vaikaičių, provaikaičių prašymus finansinei paramai gauti.

Studentai gali pretenduoti į dviejų rūšių finansinę paramą
stipendiją už studijų rezultatus, kuri skiriama vienam studijų semestrui ir išmokama kas mėnesį iki einamojo semestro pabaigos. Stipendijų dydžiai priklauso nuo studento studijų rezultatų ir studijuojamos studijų srities, todėl svyruoja nuo 150 Lt iki 400 Lt.
socialinę išmoką, kurios dydis yra nuo 700 Lt iki 1100 Lt, skiriama studentams įvertinus jų socialinę padėtį.

Pirmą kartą dėl paramos besikreipiantys lietuvių kilmės užsieniečių vaikai, vaikaičiai, provaikaičiai būtinai turi pateikti šiuos dokumentus: krašto lietuvių bendruomenės, Lietuvos Respublikos valstybės institucijos ar įstaigos užsienyje, kurios užsieniečiams išduoda vizas, ar kitos institucijos išduotą užsienio lietuvių kilmę patvirtinantį dokumentą; dokumentą, patvirtinantį, kad prieš atvykdami į Lietuvą studentas ne mažiau kaip trejus metus gyveno užsienyje ir atvyko į Lietuvą ne anksčiau kaip į aštuntą klasę.

Studentai, norintys gauti paramą už studijų rezultatus, Valstybinis studijų fondui turi pateikti:
• užpildytą ir pasirašytą fondo direktoriaus patvirtintos formos prašymą, kurios forma rasite čia
• asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;
• pažymą iš aukštosios mokyklos apie studento statusą (Vytauto Didžiojo universitete šią pažymą išduoda Studentų reikalų departamentas);
• pažymas iš aukštosios mokyklos apie paskutinės sesijos pažymių svertinį vidurkį bei tai, kad studentas neturi akademinių skolų (VDU šias pažymas išduoda Studijų departamentas).

Prašantieji socialinės išmokos papildomai, kartu su dokumentais nurodytais gauti paramą už studijų rezultatus,  turi pateikti dokumentus, patvirtinančius socialinę padėtį, t.y. pažymą apie šeimos narių skaičių, mirties liudijimą, pažymą iš darbo biržos ir pan.

Finansinę paramą gali gauti tik tie studentai, kurie yra priimti į pirmosios ir antrosios studijų pakopas bei vientisąsias studijas, tačiau studentams, studijuojantiems tos šalies kalbą, iš kurios jie atvyko, Valstybinis studijų fondas pagal šią programą paramos neskiria.