Išeivijos institute – A. Šluto dokumentikos peržiūra

Lapkričio 4 d., pirmadienį, 14 val. VDU Lietuvių išeivijos instituto Pasaulio lietuvių bendruomenės menėje (S. Daukanto g. 25, II a.) vyks filmų kūrėjo, visuomenininko Anatolijaus Šluto dokumentinės filmuotos medžiagos peržiūra.

A. Šlutas 1966 m. įsteigė programą „Lietuviai televizijoje“ ir jai vadovavo iki 1978 m. Lietuvių išeivijos institute esančiame  A. Šluto archyve yra saugomi unikalūs filmuoti kadrai, kuriuose užfiksuoti  išeivijos kultūrinio, visuomeninio gyvenimo faktai.

Renginyje dalyvaus VDU doktorantė istorikė Ina Vaisiūnaitė, tyrinėjanti lietuvių išeivijos audiovizualinę žiniasklaidą,  ir išeivijos visuomenininkė Pranė Šlutienė.

Peržiūrą pristato VDU Lietuvių išeivijos institutas ir VDU Kūrybinės dokumentikos kino dirbtuvės.