Interpretuoti kviečia tapytojos A. Andziulytės paroda

„Tapyba – tai tyli poezija, o poezija – kalbanti tapyba“
Simonidas

Gegužės 19 d., antradienį, 18 val., VDU Menų fakulteto fojė (Muitinės g. 7) vyks tapytojos Aušros Andziulytės vieno kūrinio parodos „Trys požiūriai“ atidarymas.

Aušra Andziulytė – menininkė, gyvenanti ir kurianti Kaune, A. Martinaičio dailės mokyklos dėstytoja, aktyviai dalyvaujanti vietiniuose ir tarptautiniuose dailės projektuose.

Pasak menininkės, tapybos kūrinys yra kaip pravertos durys, už kurių kiekvienas gali atrasti sau svarbią erdvę. Remiantis šia idėja, parodos lankytojams siūloma paanalizuoti tapybos darbą „Atoslūgis“ (2007 m.) iš trijų žiūros taškų: pamėginti prakalbinti tapybą per poeziją, patirti meditatyvumą per abstrakčią darbo formą ir turinį bei įžvelgti paveikslo ryšį su Rytų filosofija ir kultūra.

Parodos atidaryme dalyvaus paveikslo autorė A. Andziulytė. Renginyje laukia išsamus ir atviras pokalbis apie paveikslo sukūrimo procesą, tapybos ant skardos techniką,  inspiracijas, kontekstus  ir interpretacijos svarbą.

Parodos kuratorės, VDU meno kuratorystės programos magistrantės,  kviečia kūrybiškai išlaisvinti tapybos darbo sukeltus įspūdžius pasinaudojant 17-kos skiemenų trieilio, haiku, forma. Japoniškos estetikos įkvėptus trieilius parodos lankytojai kviečiami talpinti virtualios parodos puslapyje, skilties „Haiku tapybai“ komentaruose.

Vieno paveikslo paroda „Trys požiūriai“ veiks iki birželio 10 d. VDU Menų fakulteto fojė.

Parodos lankymas nemokamas. Daugiau informacijos teikiama el. paštu galerija101@gmail.com.