Informatikos testas pirmakursiams: apie tai, ką vertėtų žinoti (atnaujinta 08.25)

13044 0

Kaip ir kasmet, taip ir šiais metais pirmojo kurso bakalauro programų studentai privalomai laikys informatikos žinių patikrinimo testą.

Testo rezultatai parodys, ar pirmajame arba antrajame semestre studentams reikės studijuoti „Informatikos“ dalyką D grupėje. Informatikos testas yra privalomas visiems pirmakursiams (tiek nuolatinių, tiek ištęstinių studijų studentams).

Nuolatinių studijų pirmakursiams

Įstojusieji į nuolatinių studijų programas informatikos testą kviečiami laikyti rugsėjo 2 dieną, ketvirtadienį, nuo 8.00 iki 14.00 val. Testas vyks VDU rūmuose Gedimino g. 44, 202, 203, 302 ir 303 auditorijose. Tikslų testo laiką ir vietą kiekvieno fakulteto studentams rasite čia.

Ištęstinių studijų pirmakursiams

Ištęstinių studijų pirmakursiai informatikos diagnostinį testą laikė rugpjūčio 25 dieną. Studentų, išlaikiusių ši testą, sarašą bei daugiau informacijos rasite čia.

Ar visi pirmakursiai privalo laikyti informatikos testą?

Informatikos testo gali nelaikyti tie pirmakursiai, kurie:

• turi ECDL pažymėjimus (kopijas būtina pristatyti komisijai testavimo dieną);
  • yra išlaikę valstybinį informacinių technologijų egzaminą (atestato kopiją būtina pristatyti komisijai testavimo dieną);
  • norintys klausyti D grupės dalyką „Informatika“.

Studentai taip pat gali būti atleidžiami nuo D grupės dalyko „Informatika“, jeigu:

• turi ECDL pažymėjimus (kopijas būtina pristatyti komisijai testavimo dieną);
  • yra išlaikę informatikos testą (teigiamai išlaikiusiųjų sąrašai bus paskelbti dekanatuose, mindaugas.vdu-lt.tit.lt ir VDU vidiniame intraneto tinkle „FirstClass“, kurio prisijungimo vardą gausite registruodamiesi į dalykus). Testo resultatai ištęstinių studijų studentams bus paskelbti rugpjūčio 26 d., nuolatinių studijų studentams – rugsėjo 3 d., penktadienį, 16 val.

Kadangi VDU Informatikos fakultete įsteigtas ECDL įgaliotasis testavimo centras, nuo 2009-2010 mokslo metų rudens semestro studentai, studijavusieji D grupės dalyką „Informatika" ir išlaikiusieji šio dalyko egzaminą pažymiu „8" ir didesniu, galės įgyti ECDL (sutr. European Computer Driving Licence) pažymėjimą,
sumokėję ECDL fondo nustatytą mokestį (mokesčio dydis bus patikslintas vėliau).

Europos kompiuterio vartotojo pažymėjimas (ECDL pažymėjimas) – tai dokumentas, oficialiai pripažįstamas Europoje  ir daugelyje pasaulio šalių. Šis dokumentas rodo,  kad jo savininkas turi pakankamai žinių apie informacijos technologijas ir sugeba naudotis asmeniniu kompiuteriu bei dažniausiai vartojama programine įranga. Pažymėjimas vieningas visų specialybių ir bet kokio amžiaus žmonėms.

Šis pažymėjimas palengvina įdarbinimo bei atestavimo darbe procedūras. Daugelyje Europos šalių priimant darbuotojus į valstybines įstaigas, taip pat į privačias įmones, ECDL pažymėjimas laikomas privalumu, o neretai – net būtina sąlyga. Plačiau apie tai – internete adresu www.ecdl.lt.

Komentuok

• 2 − vienas =