Ilinojaus universiteto profesorė – apie etniškumą, rasę ir klasę

Spalio 13 d., ketvirtadienį, 18 val. Vytauto Didžiojo universiteto SMF Socialinės antropologijos centras kviečia į seminarą „Kintančios JAV etniškumo, rasės ir klasės aktualijos žvelgiant iš socialinės atminties ir kasdieninio gyvenimo perspektyvų“ (angl. "Shifting Realities of Ethnicity, Race & Class in the U.S.: Social Memory & Every-Day Life Perspectives"), kuriame profesorė Jane AdamsIlinojaus universiteto (JAV) pristatys etniškumo, rasės ir klasės aktualijų problemas. Seminaras vyks Vytauto Didžiojo universitete (K. Donelaičio g. 52–309).

Jau steigiamoji JAV konstitucija kreipė dėmesį į santykius su Amerikos indėnų gentimis bei vergovės sukeltus konfliktus. JAV, susiformavusi kaip imigrantų tauta, paveikta staigios industrinės plėtros, liejusi kraują pilietiniame kare, apimta įvairių religinių atgimimų, skatinusių klasių kovas, galiausiai po Antrojo pasaulinio karo užimdama globaliai dominuojančios valstybės poziciją, pokomunistiniu laikotarpiu yra veikiama globalizacijos ir neoliberalizmo procesų.

Neatsitiktinai pagrindinės institucijos ir jų reikšmės kasdieniniame gyvenime patyrė fundamentalias permainas. Šiame kontekste Amerikos antropologija tampa svarbia disciplina socialinių prasmių diskusijų arenoje. Šio mokslo pastangos suvokti skirtingų etninių ir rasinių grupių kasdieninį gyvenimą ženkliai prisideda prie šių grupių socialinės atminties ir kasdienybės prasmių kūrimo.

Daugiau informacijos teikiama el. paštu r.petkeviciute@smf.vdu.lt arba tel. 8 602 04684.