„IFtorina 2011“ – smagus ir kūrybingas šeštadienis VDU

Sausio 29 d. VDU rinkosi informacinėmis technologijomis ir matematika besidomintys moksleiviai – į penktus metus Informatikos fakulteto organizuojamą informatikos ir matematikos viktoriną „IFtorina 2011“ jie atvyko net iš tolimiausių Lietuvos kampelių – Visagino, Joniškio, Šiaulių, Šilalės, Molėtų, Druskininkų ir kt.

Šiemet renginyje dalyvavo 107 moksleiviai bei 62 juos lydėję mokytojai. „Viskas labai patiko, buvo gerai organizuota, sužinojome naujų dalykų. Nepaisant didelio tempo, projektas yra puikus. Ačiū už organizavimą!“, – teigė viktorinoje varžęsi moksleiviai. „Ačiū už nuostabų renginį, įdomias paskaitas ir puikų organizavimą. Tikiuosi dar ilgai šis renginys vyks – ilgų jums gyvavimo metų“, – linkėjo „IFtorinoje 2011“ dalyvavę mokytojai.

Daugiausiai prizų iškovojo Kauno technologijos universiteto, Prienų „Žiburio“, Kauno J. Jablonskio, Kauno S. Dariaus ir S. Girėno, Karmėlavos B. Buračo, Kaišiadorių A. Brazausko, Kauno „Maironio“ gimnazijų ir Kauno „Ąžuolo“ katalikiškos vidurinės mokyklos moksleiviai. Pirmosios vietos individualioje rungtyje atiteko Marijonui Petrauskui iš Kauno technologijos universiteto gimnazijos, Pijui Navickui iš Prienų „Žiburio“ gimnazijos ir Lukui Greblikui iš Kauno J. Jablonskio gimnazijos. Komandinėse rungtyse geriausiai pasirodė penkių moksleivių komanda iš Kauno technologijos universiteto bei Kauno S. Dariaus ir S. Girėno gimnazijų.

Už namų darbus prizai atiteko Simonui Šitkauskui iš Kauno „Varpo“ gimnazijos, už programą „Šaškės su muzikos grotuvu“ Edvinui Černiauskui iš Joniškio „Aušros“ gimnazijos, už VDU IF vasaros stovyklos tinklalapį Martynui Sudintui bei Juliui Siručiui iš Šiaulių universiteto gimnazijos už internetinį tinklalapį, sukurtą panaudojant Microsoft „Silverlight“ technologiją.

Visiems renginio dalyviams UAB „Microsoft Lietuva“ atstovas Tautvydas Dagys pasakojo apie žaidimų programavimą. Mokinius atlydėję mokytojai taip pat nenuobodžiavo – jie dalyvavo turininguose informacinių technologijų seminaruose, kurių šiemet buvo ypač gausu.

Po oficialiosios viktorinos dalies prasidėjo linksmybės, kurių metu puikiais prizais buvo apdovanoti nugalėtojai, vyko loterija. Be prizų neliko nė vienas dalyvis. Apdovanojimų įteikimus paįvairino VDU Muzikos akademijos saksofonistų kvarteto pasirodymas, VDU Katalikų teologijos fakulteto dekano Beno Ulevičiaus ir VDU Studijų prorektoriaus Kęstučio Šidlausko soliniai koncertai. Renginį vainikavo šventinis tortas.

„Moksleiviai varžėsi tiek individualiose, tiek komandinėse rungtyse, turėjo galimybę pademonstruoti savo informatikos ir matematikos žinias, palyginti jas su savo bendraamžių žiniomis. Kadangi renginys šiemet susilaukė didelio rėmėjų dėmesio, nė vienas iš dalyvių neišvyko namo tuščiomis rankomis. „IFtorinos 2011“ dalyviai taip pat turėjo puikią galimybę susipažinti su studijų galimybėmis Informatikos fakultete, kuris išsiskiria studijų tarpdiscipliniškumu. Todėl pasirinkusieji informatikos arba matematikos studijas įgytas žinias gali pritaikyti įvairiose veiklose, tokiose kaip verslas, biomedicina, energetika, menas, lituanistika ir pan.“, – teigė VDU Informatikos fakulteto prodekanė doc. dr. Sigita Pečiulytė.

Kviečiame žiūrėti Luko Motiejūno (lukas.motiejunas@fc.vdu.lt) videoreportažą ir Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.