Ieškos atsakymų apie „Fluxus“ vietą ir reikšmę

Balandžio 21 d., antradienį, 17 val., VDU Menų fakultete (Muitinės g. 7-207) vyks vieša diskusija „Ar „Fluxus“ ‒ vykęs pokštas?“.

Šioje intelektualioje „už“ ir „prieš“ kovoje ginklus surems filosofai prof. Leonidas Donskis, prof. Gintautas Mažeikis, menininkai Česlovas Lukenskas, Redas Diržys ir rašytojas Herkus Kunčius. Žinomi Lietuvos akademikai ir menininkai bandys rasti atsakymus į „Flux-skeptikų“ ir „Flux-fanatikų“ klausimus apie šio judėjimo vietą ir reikšmę Vakarų kultūros istorijoje.

Diskusijos dalyvių asmenybės leidžia manyti, kad vienareikšmio atsakymo į keliamus klausimus nebus ir kova „su“ ar „be“ pokštų bus atkakli.

DSC_7413

Grupės „Post Ars“ narys Česlovas Lukenskas, kuriam „Fluxus“ dvasia kūryboje nesvetima, teigia, jog šiandien sudėtinga atsakyti „taip“ arba „ne“ – ar judėjimas yra „vykęs“, ar „pokštas“. Filosofas Gintautas Mažeikis mano, kad „Fluxus“ yra „pakrypęs pokštas“, nes negali būti vykęs ir atitikti plačiosios visuomenės skonį. Rašytojas Herkus Kunčius „Fluxus“ populiarumą vidurio Europoje linkęs laikyti nesusipratimu, o diplomatiškasis Leonidas Donskis priminė, kad šio reiškinio dėka avangardas tapo svarbia meno dalimi.

„Pokštaujant neretai būdavo sukuriami ir didieji klasikiniai meno kūriniai, o po „Fluxus“ menas niekada negalės ignoruoti avangardo iššūkių ir patirties“, – tvirtina filosofas.

Tuo tarpu savo radikaliais pareiškimais ir meninėmis akcijomis garsėjantis menininkas Redas Diržys siūlo kadaise „Fluxus“ įtvirtintą gyvybingumą kovoje prieš rimtąją buržuazinę kultūrą ir meną, paneuropizmą ir intelektualizmą panaudoti prieš šiandienos „Fluxus“ prekinio ženklo vartotojus.

DSC_7399

Diskusija „Ar „Fluxus“ ‒ vykęs pokštas?“ yra vienas iš VDU menų galerijoje „101“ veikiančią parodą „Fluxus is Fun, Fun is Fluxus“ lydinčių renginių. Parodos kuratorės, VDU meno kuratorystės programos studentės, rengdamos šią parodą klausė ‒ ar šiuolaikinei vartotojiškai visuomenei „Fluxus“ idėjos vis dar aktualios ir jei taip, ko jos mus gali išmokyti šiandien? Diskusijos dalyviai bus pakviesti mintimis grįžti į XX a. 7-ojo dešimtmečio Niujorką, kur gimė šis meno judėjimas, prikelti jo dvasią, atskleisti jo prigimtį bei atsakyti į parodos iškeltus „Fluxus“ egzistencinius klausimus.

Diskusiją organizuoja VDU meno kuratorystės magistrantės.

VDU menų galerija „101“

• AdresasMuitinės g. 7, Kaunas
  • Darbo laikasI-V 11-17 val.
  • Galerijos vadovėDaiva Citvarienė
  • Telefonas(8 37) 327 940