Holokausto metų minėjimui – literatūriniai skaitymai

Gegužės 2 d., pirmadienį, 14.30 val. Marijos Gimbutienės auditorijoje (K. Donelaičio g. 52–211) vyks literatūriniai skaitymai iš persekiotų vokiečiakalbių autorių kūrybos „Šauksmas gyventi. Aistringi balsai iš emigracijos“ („Schrei nach Leben. Leidenschaftliche Stimmen aus dem Exil“).

Skaitovai – Niujorko kultūros ir teatro organizacijų „Elysium – between two continents“ ir „Lahr von Leitis Academy and Archive“ vadovai Gregorijus H. von Leitis ir Michaelis Lahras.

Svečiai skaitys ištraukas iš rašytojų Reinaldo Arenaso, Peterio Balakiano, Paulo Celano, Mircea Dinescu, Liono Feuchtwangerio, Solly‘o Ganoro, Mimi Grossberg, Aldona Gustas, Maria Ley Piscator, Thomo Manno, Walterio Mehringo, Hermynia zur Mühlen, Josepho Rotho, Hanso Sahlio, Lore Segal, Carlo Zuckmayerio, Stefano Zweigo kūrybos.

Šis renginys skiriamas holokausto metų Lietuvoje paminėjimui, jį remia Lietuvos Respublikos generalinis konsulas Niujorke Valdemaras Sarapinas, Austrijos Europos ir tarptautinių reikalų ministras dr. Michaelis Spindeleggeris. Vytauto Didžiojo universitete renginį organizuoja Vokiečių ir prancūzų filologijos katedra, vokiečių filologijos studentai. Skaitymuose dalyvaus S. Dariaus ir S. Girėno gimnazijos 11-tų klasių mokiniai.

Kviečiame dalyvauti visus, besidominčius vokiečių literatūra, holokausto tema, humanistinėmis vertybėmis, demokratinėmis teisėmis, tolerancija kitoms tautoms literatūroje.