Gyvosios gamtos tyrėjo iš Belgijos vizitas VDU

Vytauto Didžiojo universitete (VDU) lankėsi Mons universiteto (Belgija) prof. habil. dr. Pierre Duez. Profesorius vykdo Bioanalizės, toksikologijos, fizikinės chemijos, fitochemijos, farmacinės chemijos bei naujų vaistų kūrimo fundamentinius ir taikomuosius tyrimus, yra 17 mokslo daktarų vadovas, 9 mokymo knygų ir 136 mokslinių straipsnių bendraautorius, dalyvauja ekspertinėje veikloje yra: Europos Farmakopėjos TCM darbo grupės narys, Belgijos augalinių ir veterinarinių vaistų registracijos komisijos narys.

Vizito Lietuvoje metu prof. habil. dr. Pierre Duez  skaitė viešą paskaitą  ir  susitiko su VDU Gamtos mokslų fakulteto mokslininkais, VDU Tarptautinių ryšių tarnubos ERASMUS programų koordinatoriumi Konstantinu Kurževu, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Farmacijos fakulteto dekanu prof. dr. Vitaliu Briedžiu, mokslininkais bei studentais, Kauno technologijos universiteto Cheminės technologijos fakulteto prof. dr. Petru Rimantu Venskutoniu.

Profesorius susipažino su šiuose universitetuose vykdoma moksline, projektine veikla bei studijomis – aukštai įvertino jų lygį bei tarptautinio bendradarbiavimo galimybes.

Mons universiteto (Belgija) bioanalizės, farmakognozijos ekspertas, susipažinęs bei aplankęs VDU Kauno botanikos sodo Vaistinių ir prieskoninių augalų kolekcijų sektoriaus Vaistinių augalų kolekcijas ir jas palyginęs su kitų šalių aplankytomis kolekcijomis, pabrėžė jų klasifikacijos, sudarytos pagal biologiškai veikliąsias medžiagas  išskirtinę ir unikalią reikšmę mokslui bei studijoms. Svečias puikiai vertino ir Lietuvos Medicinos ir farmacijos istorijos muziejaus kolekcijos

Prof. habil. dr Pierre Duez organizuoja vykdydamas mokslinės misijas, skatina tarptautinį bendradarbiavimą Alžyre, Argentinoje, Kamerūne, Vokietijoje, Burkina Fasas, Prancūzijoje, Ugandoje. Profesorius taip pat dalyvauja vykdant tarptautines mokslinių tyrimų programas: Burkina Fasas, R.D.Congo, Kinijoje, Prancūzijoje, Madagaskare, Ruandoje, Jungtinėje Karalystėje, Vietname; GP-TCM tyrimų asociacijos valdybos narys, farmakologijos ir toksikologijos interesų grupės vadovas, kinų medicinos preparatų, patekusių į rinką, kokybės vertinimo TCM Farmacinės analizės komisijos narys (Pasaulio federacijos kinų medicinos draugija, WFCMS); Europos TAXUD GD konsultantas.