„Gali būti išklausytas“ – studentų pagalba studentams

Nuo 2015 metų universitete prasidėjo naujas inovatyvus projektas „Studentas – studentui“, kuriame dalyvaujantys studentai suteikia socialinę pagalbą savo bendraamžiams tam tikrose apibrėžtose gyvenimo situacijose – savanorių konsultantų grupė tiesioginio susitikimo metu kas savaitę konsultuoja VDU studentus.

„Kiekvienam kyla klausimų apie įvairias sudėtingas gyvenimo situacijas, jos kyla ir studentui. Ne kiekvienas išdrįsta paklausti. Deja, ne visada yra kur paklausti… Nuo šiol VDU studentai turės galimybę būti išklausyti ir išgirsti“, – paaiškina organizatoriai.

Projektą inicijavo ir įgyvendina Socialinio darbo katedros dėstytojai kartu su šios katedros studentais. Bendraamžių pagalba bendraamžiams pasaulyje yra gana plačiai taikoma metodika, kurios dėka sulaukiama puikių rezultatų. Pokalbio su bendraamžiais metu jauni žmonės gali atvirai kalbėti apie savo problemas bei rūpesčius ir gauti palaikymą iš panašių į save (amžiumi, vertybėmis, interesais) specialiai parengtų konsultantų, tad profesionalo pagalbos gali po to nebeprireikti. Susiklosčius sudėtingoms situacijoms kartais pakanka nuoširdaus pokalbio, kurio metu žmogus yra atidžiai išklausomas, išgirstas ir priimtas toks, koks yra.

Mūsų šalyje bendraamžių konsultavimo metodika yra labai sėkmingai taikoma Jaunimo linijose. Tačiau tiesioginė („akis į akį“) bendraamžių pagalba, deja, šalyje iki šiol dar nėra propaguojama. Pasitelkę kolegų iš JAV gerąją patirtį, VDU Socialinio darbo katedros dėstytojai parengė metodiką ir ja remdamiesi apmokė savanorių konsultantų grupę, kurie kiekvieną savaitę konsultuoja savo bendraamžius tiesioginio susitikimo metu.

Projekto savanoriai džiaugiasi savo atradimais – dalyvavimas mokymuose jiems leido suprasti, kad atvirai kalbėti apie savo problemas nėra gėda, suteikė jiems naujos išskirtinės patirties. „Tikimės, kad ši nauja iniciatyva suteiks vilčių universitete besimokantiems jauniems žmonėms, kuriems reikia patikimo žmogaus išsikalbėjimui, galinčio suteikti viltį ir padėti rasti išeitį iš susidariusios sudėtingos situacijos“, – sako projekto rengėjai.

Susitikimai vyksta su paskaitomis suderintu laiku.

Konsultacijos vyksta VDU Socialinių mokslų fakultete (Jonavos g. 66-201):

• Pirmadieniais 9-11 val.
  • Antradieniais 15-17 val.
  • Trečiadieniais 9-10 val., 15-16 val.
  • Ketvirtadieniais 9-11 val.

Daugiau informacijos apie galimybes pasikalbėti su bendraamžiais – VDU socialinio darbo studentų klubo „Vesta“ „Facebook“ puslapyje arba el. paštu socialinis.darbas.vdu@gmail.com.

Konsultantų sąrašas