Galerijoje „101“ veiks R. Plungės paroda „Po laiko“

Sausio 21 d., antradienį, 17 val. VDU menų galerijoje „101“ (Laisvės al. 53) bus atidaryta Šiuolaikinių menų katedros vedėjo, menininko Rimanto Plungės fotografijų paroda „Po laiko“.

Rimantas Plungė paskutiniais metais retai eksponuoja savo kūrybą. Naujausi menininko kuriami darbai dažnai lieka tik jo studijos tyloje. Didelio formato paveikslai, piešiniai, koliažai retai suranda progą parodose prabilti apie nuvainikuotas šiuolaikines kultūros ikonas. Nepaisant to, autorius savo šiandieninėje kūryboje vis dar atidžiai žvelgia į kultūros pokyčius, labiau domėdamasis ne objektais ar subjektais, bet perėjimais – ta neapčiuopiama būsena, kuri nuolat nemeluodama kalba apie pastovų nepastovumą.

R. Plungės fotografijos paroda „Po laiko“ yra natūralus autoriaus žingsnis kūrybinėje biografijoje. Autorius kūriniuose lieka ištikimas koliažo technikai ir filosofijai, kurie yra tapę jo kūrybos pagrindu. Koliažas, kuris dekonstruoja ir rekonstruoja tikrovę, kuria naujas aplinkas, siūlydamas dalyvauti žaidime, kurio taisykles galime tik nujausti. Koliažas kaip žaismas, mąstymo vaizdais būdas, prieigos perspektyva autoriaus kūryboje atskleidžia laiko, erdvės ir personalinio tapatumo dimensijas, kurių kaita R. Plungė nuosekliai domisi paskutinį dešimtmetį.

Dėl globalaus pasaulio pokyčių erdvė ir laikas, kaip pamatinės egzistencijos dimensijos, patiria daugybę transformacijų. Pats parodos pavadinimas „Po laiko“ sufleruoja, kad laikas tampa mažiau aktualus, tiksliau, svarbus tik tiek, kiek yra personalizuotas ir reprezentuojamas personalizuotų kasdienybės detalių. Erdvė yra abstrakti sąvoka ir tampa vieta tik tada, kai yra įgyventa, patirta ir suvokta. Taip vietos tampa mūsų patirties liudytojais, bet yra dviprasmiškos, kadangi svarbios tik patirties akimirką. Patirtys saugomos atmintyje. Atmintis kaip mūsų personalinio identiteto garantas mums, nors ir nesąmoningai, meluoja – užmiršdama, perkurdama, iškreipdama, sukurdama naujus faktus ir patyrimus. Tikri lieka tik nuolatinį nestabilumą atspindintys „perėjimai“, kuriuos R. Plungė ir atspindi savo fotografijose.

Nepaisant idėjinio konceptualumo, paroda teikia žiūrovui vizualizuotus patirties virsmų atspindžius. Kūrėjui, pripratusiam prie didelių formatų, tapybinių mostų, analoginės fotografijos, juostų karpymas, skaitmeninimas, spausdinimas tampa meditacija, nauju patyrimu, kuris kasdienybę naujai patirti kviečia ir žiūrovą.

Parodą galerijoje „101“ bus galima pamatyti iki vasario 7 d.

Galerijos darbo laikas: pirmadieniais-penktadieniais 11–17 val.

Renginio plakatas