Galerijoje „101“ parodą atidarys menininkai iš Drezdeno

Vasario 22 d., antradienį, 17 val. VDU meno galerijoje „101“ (Laisvės al. 53) bus atidaryta paroda „Linkėjimai iš Drezdeno“, kurios dalyviai priklauso Drezdeno (Vokietija) galerijos „Treibhaus“ bendruomenei.

Parodos dalyviai – galerijos iš Drezdeno „Treibhaus“ bendruomenės nariai: Christoph Grabner, Daniel Petzold, Anett Bauer, Sylvia Pasztor ir Klara Meinhardt.

Galerija „Treibhaus“  buvo įkurta 1999 m. kaip menininkų saviraiškos erdvė.  Drezdeno nepriklausomų galerijų aplinkoje ši galerija veikia kaip kultūrinis ir meninis centras, pasižymintis parodų ir renginių įvairove bei  drąsa eksperimentuoti.

Šiuo metu galerijos bendruomenei priklauso 16 nuolatinių narių. Tarp jų yra menininkų, juvelyrų, humanitarinių mokslų bei teatro atstovų, architektų, knygų prekiautojų ir kt.   Suvienyti bendros iniciatyvos bei interesų,  visi jie dirba savanoriškai, be atlygio.

Galerijai „Treibhaus“   vadovauja kuratoriai – menininkai, atliekantys užduotis, kurias nulemia kiekvieno jų išsilavinimas. Jie intensyviai bendrauja tarpusavyje, diskutuoja  apie meną ir kūrybą. Daugelis galerijos bendruomenės narių yra dailės akademijos studentai, būsimi laisvieji menininkai.

Parodoje dalyvaujančių menininkų  naudojama medžiagų įvairovė siejama su tradiciniu menu (tapyba, grafika), tačiau jų turinys – konceptualus, o formos – griaunančios tradicines konvencijas.

Paroda veiks iki kovo 9 d. Galerija „101“ dirba nuo antradienio iki penktadienio, 12-18 val.