Galerija „101“ kviečia į paskaitas „Iš auditorijos“

Nuo spalio 16 d. VDU menų galerija „101“ (Laisvės al. 53) pradeda organizuoti paskaitų ciklą „Iš auditorijos“, kuriame šį sezoną dalyvauja VDU Menų fakulteto dėstytojai bei jų studentai. Šiuo ciklu vykdoma viena pagrindinių galerijos misijų – remti ir stiprinti universiteto mokymo, tyrimo ir aptarnavimo tikslus.

Viešomis paskaitomis akademinė bendruomenė siekia plėtoti atvirą komunikaciją: cikle kviečiami dalyvauti ne tik visų universiteto fakultetų bei kitų aukštųjų mokymo įstaigų dėstytojai, studentai, bet ir pagrindinių mokyklų, gimnazijų moksleiviai ir mokytojai. Aktualizuojant dinamišką VDU kultūrinės erdvės veiklą, paskaitose bus siekiama supažindinti su įdomiomis kino, teatro, architektūros ir kt. disciplinų teorijomis bei praktiniais pavyzdžiais, kuriuos pristatys patyrę VDU Menų fakulteto lektoriai. Tuo tarpu jauniausiai auditorijai atsivers galimybė pažinti akademinio užsiėmimo – paskaitos – formatą, bendravimo su dėstytoju pobūdį ir pažvelgti į Menų fakulteto menotyros studijų programos amplitudę.

Spalio 16 d., 16 val., kviečiame į galerijoje vyksiančią pirmąją viešąją paskaitą, kurios lektorius dr. Vaidas Petrulis pristatys Lietuvos tarpukario architektūros modernizacijos procesus. Trumpai aptarus bendrąsias laikmečio architektūrinės aplinkos tendencijas, paskaitoje bus apžvelgiami atskiri funkciniai tipai (administracinius objektus, mokyklas, ligonines ir  kt.) bei skatinama pasvarstyti, kaip modernėjančios valstybės poreikiai keitė Lietuvos miestų ir miestelių veidus.