Pianistų simpoziume – Juilliardo mokyklos profesorius

Lapkričio 27 – gruodžio 2 d. Kaune vyksta fortepijono meno simpoziumas „Pianistas XXI amžiuje. Naujų iššūkių ir sprendimų laikas“, kuriame svečiuojasi, paskaitas skaito ir meistriškumo pamokas veda pianistas, tarptautinių konkursų laureatas, prestižinės Juilliardo mokyklos (JAV) profesorius Julianas Martinas.

Juilliardo mokykla – viena garsiausių meno mokyklų pasaulyje, kurios tarptautinis prestižas ir sukaupta patirtis yra labai svarbi posovietinio regiono šalims, siekiančioms savo muzikinį, kultūrinį ir estetinį lavinimą grįsti laisvės ir atvirumo idėjomis. Ši JAV aukštoji mokykla muzikinio lavinimo tradicijas puoselėja aukščiausiu meistriškumu ir naujausiais interpretaciniais ieškojimais, todėl tiesiant bendradarbiavimo tiltus labai svarbu perimti šios mokyklos idėjas, ekspertų įžvalgas, pedagoginius principus ir metodus.

Pirmuoju Juilliardo mokyklos partneriu Rytų Europoje tapo Vytauto Didžiojo universitetas – 2012 m. abi institucijos pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Šiemet VDU Muzikos akademijoje jau lankėsi ir meistriškumo pamokas vedė žymus Amerikos pianistas, Juilliardo mokyklos dėstytojas Jerome Lowenthalis.

Meno simpoziumas organizuojamas tęsiant šį bendradarbiavimą ir siekiant paskatinti muzikinio ugdymo procesų raidą Baltijos šalių regione. Savaitę trunkančiame renginyje vyksta seminarai, praktikumai, diskusijos, meistriškumo pamokos, koncertai. Simpoziume patirtimi dalinasi VDU Muzikos akademijos fortepijono katedros pedagogai bei žymūs Lietuvos muzikai Rokas Zubovas, Gabrielius Alekna, Donaldas Račys, Olegas Molokojedovas, Eglė Andrejevaitė.

Prof. J. Martino meistriškumo pamokose dalyvauja studentai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos aukštųjų mokyklų. Tikimasi, kad ši praktinių studijų savaitė išsivystys į kasmetinę „Juilliardo studijų savaitę“, kas kartą apimančią vis kitą muzikinio ar estetinio lavinimo sritį.

Šiais metais Vytauto Didžiojo universitetas žymi savo atkūrimo dvidešimtpenkmetį. Jubiliejaus proga universitetas organizuoja daug pačių įvairiausių akademinių ir kultūrinių renginių, tad šis VDU Muzikos akademijos rengiamas simpoziumas tapo vienu ryškesnių akcentų įprasminant reikšmingą jubiliejinę datą.

Simpoziumą organizuoja VDU Muzikos akademija, bendradarbiaudama su Kauno krašto fortepijono pedagogų draugija ir socialiniais partneriais.

Simpoziumo renginių kalendorius