Filmo peržiūroje – apie sunaikintą etninę grupę

Vasario 11 d., antradienį, 18 val. VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete (Gedimino g. 44–203) vyks filmo „Rožė“ (lenk. Róża, istorinė drama, 2011 m., Lenkija) peržiūra, skirta režisieriaus Wojciecho Smarzowskio kūrybos įvertinimui.

Prieš peržiūrą istorikas, VDU Česlovo Milošo centro mokslo darbuotojas dr. Tomaszas Błaszczakas surengs filmo aptarimą, kurio metu bus siekiama įvertinti platesnį kontekstą, atskleisti plėtojamo pasakojimo apie mozūrų etninę grupę, tapusią dviejų nacionalizmų auka ir galiausiai sunaikintą, vaidmenį XX a. viduryje.

Renginį organizuoja VDU Adomo Mickevičiaus lenkų kalbos ir kultūros klubas, kartu su Lenkijos institutu Vilniuje vykdydamas bendrą „Lenkų kino klubo“ projektą.

Vienu įdomiausių pastarojo dešimtmečio lenkų režisierių tituluojamas Wojciechas Smarzowskis filme kuria įtaigų, skausmingą pasakojimą apie kankintą ir išniekintą žmogų, kuris randa jėgų gyventi toliau, apie sužvėrėjimą ir žmogiškumą, apie geismą, kuris užgožia blogį. Režisierius teigia norintis, kad „Rožė“ būtų komentaras apie tai, kaip nacionalinės, kultūrinės, religinės ir etninės mažumos yra suvokiamos ir priimamos. „Tai istorija apie du palaužtus žmones, kurie surado vienas kitą baigiantis karui“, – teigia W. Smarzowskis.

Filme kuriamas vaizdingas pasakojimas apie lenkiškų šaknų ir vokiško išsilavinimo veiksnius visuomenėje, skirtumus tarp slaviškų papročių ir vokiškų tradicijų, evangelinio tikėjimo ir slavų religingumo kaitą, išskiriant politinio neutralumo aspektą.

Filmas pelnė keliasdešimt apdovanojimų įvairiuose kino festivaliuose, septynis apdovanojimus Tarptautiniame Gdynės kino festivalyje, Didįjį prizą ir publikos apdovanojimą Varšuvos kino festivalyje, apdovanotas prestižiniu dienraščio „Polityka“ Pasu, pelnė septynis lenkų „Kino erelius“, pagrindinį prizą Toronto kino festivalyje, apdovanojimus kino festivaliuose Kaire, Taline, Goa (Indija) ir daugelį kitų prizų.

Filmas bus rodomas lenkų kalba su anglų k. titrais. Įėjimas nemokamas.

Daugiau informacijos teikiama el. paštu – a.mickeviciausklubas@gmail.com arba norkevicius.mindaugas@gmail.com.